ଏହି ଚିତ୍ରରେ ଲୁଚି ରହିଛି ଏକ ଠେକୁଆ, କଣ ପାଞ୍ଚ ସେକେଣ୍ଡରେ ଏହାକୁ ଖୋଜି ପାରିବେ ଆପଣ?

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଚିତ୍ର ଭାଇରାଲ ହୁଏ | କିନ୍ତୁ ଆଜିକାଲି ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଅପ୍ଟିକାଲ୍ ଇଲ୍ୟୁଜନ ଫଟୋ ବହୁତ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି | ଏହିପରି ଫଟୋ ଦେଖିବା ପରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ପଡ଼ନ୍ତି | ଯଦିଓ ଲୋକମାନେ ଏହି ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକରେ ଲୁକ୍କାୟିତ ପଜଲ୍ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ଏହି ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକରେ କିଛି ଲୁକ୍କାୟିତ ରହିଥାଏ ଯାହାକୁ ଆମକୁ ଖୋଜିବାକୁ ପଡିବ |

ଏହି ଅପ୍ଟିକାଲ୍ ଭ୍ରମ ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକରେ ଲୁକ୍କାୟିତ ଜିନିଷ ଆମ ଆଖି ସାମ୍ନାରେ ରହିଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉନଥାଏ | ଚିତ୍ରରେ ଲୁକ୍କାୟିତ ଜିନିଷ ଖୋଜିବା ବହୁତ କଷ୍ଟକର | ଠିକ ଯେମିତି ଏହି ଭାଇରାଲ୍ ଛବିରେ ଲୁଚି ରହିଥିବା ଠେକୁଆକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଖୋଜିବାକୁ ପଡିବ ! ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ପଡିବ ଯେ ଆପଣ ଏହି ଠେକୁଆକୁ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମୟରେ ପାଇପାରିବେ କି ନାହିଁ |

ଏହି ଅପ୍ଟିକାଲ୍ ଭ୍ରମ ଚିତ୍ର ଦେଖିବାକୁ ବହୁତ ସରଳ, କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ଠେକୁଆକୁ ଖୋଜିବା ମଧ୍ୟ ସମାନ କଷ୍ଟକର | ଯଦି ଆପଣ କାହାର IQ ସ୍ତରର ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ଚିତ୍ରଟି ଏଥିପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ |

ଏହି ମନକୁ ଭ୍ରମିତ କରୁଥିବା ଏହି ଅପ୍ଟିକାଲ୍ ଭ୍ରମ ଚିତ୍ରରେ, ଏକ କ୍ଷେତ୍ର ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉଛି ଯେଉଁଠାରେ ସବୁଜ-ସବୁଜ ଘାସ ଏବଂ ଗଛ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉଛି| ଏଥିରେ ଜଣେ ଶିକାରୀ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଉଛି ଯାହା ସହିତ ଗୋଟିଏ କୁକୁର ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି | ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଠେକୁଆ ଲୁଚି ରହିଛି, ଯାହା ଅନେକ ଲୋକମାନେ ଖୋଜିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି | ଯଦି ଆପଣ ପାଞ୍ଚ ସେକେଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଠେକୁଆକୁ ଚିହ୍ନନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜିନିୟସ କୁହାଯିବ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଚିତ୍ରକୁ ଭଲଭାବେ ଦେଖନ୍ତୁ, ଆପଣ ଗଛ ନିକଟରେ ଏକ ଠେକୁଆ ଦେଖିବେ | ଯଦି ଆପଣ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଠେକୁଆ ଖୋଜିବାରେ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ଆମେ ସେହି ଚିତ୍ରଟି ଅଂଶୀଦାର କରିଛୁ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ସହଜରେ ଠେକୁଆକୁ ଚିହ୍ନି ପାରିବେ |

Image:Amar Ujala

Comments are closed.