ଧୋନିଙ୍କ ଅବସରକୁ ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଭାବପ୍ରବଣ ଚିଠି

ଭାରତକୁ ଦୁଇ ଦୁଇଟି ବିଶ୍ୱକପ ଜିତାଇଥିବା ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟକୁ ବିଦାୟ ଜଣାଇବା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ତାଙ୍କ ସଫଳତାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରି ଏକ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଏଥିପାଇଁ ଟ୍ବିଟର ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି।


ଧୋନି ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଜଣେ କଳାକାର, ସୈନିକ ଏବଂ କ୍ରୀଡ଼ାବିତ୍ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରନ୍ତି | ସେମାନେ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତେ ସେମାନଙ୍କର ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ବଳିଦାନକୁ ଚିହ୍ନନ୍ତୁ |ଧନ୍ୟବାଦ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ଆପଣଙ୍କ ତରଫରୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ପାଇଁ ।

ମୋଦୀ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ ନୂତନ ଭାରତର ଆତ୍ମା ​​ଆପଣଙ୍କଠାରେ ପ୍ରତିଫଳିତ ହୋଇଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଯୁବକଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାରର ନାମ ସ୍ଥିର କରେ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ଏବଂ ନାମ ହାସଲ କରନ୍ତି।

ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେଉଛୁ ଯେ ୩୯ ବର୍ଷୀୟ ଧୋନି ୨୦୦୪ ରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିବା ଦିନଠାରୁ ୩୫୦ ଟି ODI, ୯୦ଟୁ ଟେଷ୍ଟ ଏବଂ ୯୮ ଟି -୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାତ ଖେଳିଛନ୍ତି। ଧୋନିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଭାରତ ୨୦୦୭ ରେ ପ୍ରଥମ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିଥିଲା। ଏହା ପରେ, ସେମାନେ ୨୦୧୧ ରେ ୫୦ ଓଭର ବିଶ୍ୱକପ ଏବଂ ୨୦୧୩ ରେ ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫି ଜିତିଥିଲେ | ଧୋନିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଭାରତ ୨୦୧୦ ଏବଂ ୨୦୧୬ ଏସିଆ କପ୍ ମଧ୍ୟ ଜିତିଥିଲା ​​|

Comments are closed.