ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଅଛି ଏହି ୫ଟି ଜିନିଷ ତେବେ ତୁରନ୍ତ ବାହାର କରନ୍ତୁ, ନଚେତ ଭୋଗିବାକୁ ପଡ଼ିବ ସମସ୍ୟା

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ହେଉଛି ଗୃହ, କୋଠା କିମ୍ବା ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣର ପ୍ରାଚୀନ ଭାରତୀୟ ବିଜ୍ଞାନ | ବାସ୍ତବରେ, ବସ୍ତୁ ଶବ୍ଦ ଦ୍ୱାରା ବାସ୍ତୁର ନିର୍ମାଣ ହୋଇଛି | ଆମର ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନରେ ଆମେ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ କିପରି ଏବଂ କେଉଁଠାରେ ରଖାଯିବ ତାହା ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବିଚାର କରାଯାଏ | ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଘରେ କିଛି ପ୍ରକାରର ଜିନିଷ ରହିବା ଅଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ଘରେ ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ, ଯାହା ଘରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ଅସ୍ଥିରତା ଭଳି ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ | ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ତୁରନ୍ତ ଘରୁ ବାହାର କରିବା ଉଚିତ୍ |

ଭଙ୍ଗା ମୂର୍ତ୍ତି
ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ପୂଜାଘରେ ଖଣ୍ଡବିଖଣ୍ଡିତ ମୂର୍ତ୍ତି ରହିବା ଅନୁଚିତ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ପୂଜାଘରେ ଖଣ୍ଡବିଖଣ୍ଡିତ ପ୍ରତିମା ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଖଣ୍ଡବିଖଣ୍ଡିତ ମୂର୍ତ୍ତିଗୁଡ଼ିକୁ ପୂଜାଘରୁ ବାହାର କରାଯିବା ଉଚିତ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଘରର ସ୍ଥାପତ୍ୟ ତ୍ରୁଟି ଦୂର ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ପରିବେଶ ଶୁଦ୍ଧ ରହିଥାଏ |

ଖରାପ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ ଉପକରଣ

ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ ପୁରୁଣା ବୈଦ୍ୟୁତିକ ସାମଗ୍ରୀ ଘରୁ ବାହାର କରିଦେବା ଉଚିତ୍। ଖରାପ ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ଘରେ ପଡ଼ି ପଡ଼ି କବାଡ଼ରେ ପରିଣତ ହୋଇଯାଆନ୍ତି ଯାହାକି ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସୃଷ୍ଟି କରେ | ତେଣୁ ଏହି ପୁରୁଣା ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଘରୁ ବାହାର କରିବା ଭଲ ହେବ |

ଭଙ୍ଗା କାଚ

ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଘରେ ଥିବା ଭଙ୍ଗା କାଚ ଅପାରଗତାକୁ ସୂଚିତ କରେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର କାଚ ଭାଙ୍ଗିଯାଏ, ତେବେ ତୁରନ୍ତ ଏହାକୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ | ଭଙ୍ଗା କାଚ ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ଆଣିଥାଏ ଏବଂ ମାନସିକ ଚିନ୍ତା ମଧ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରେ |

ଖରାପ ଘଣ୍ଟା

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଏକ ଘଣ୍ଟା ଅଛି ଯାହାକି ଅଟକି ଯାଇଛି କିମ୍ବା ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଛି, ତେବେ ଏହାକୁ ତୁରନ୍ତ ସଜାଡ଼ିବା ଉଚିତ କିମ୍ବା ଏହାକୁ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଫିଙ୍ଗିଦେବା ଉଚିତ୍ | ଏକ ବନ୍ଦ ଘଣ୍ଟା ଘରେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଉତ୍ପାଦନ କରେ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ |

ଭଙ୍ଗା ଆସବାବପତ୍ର

ଘରେ ଭଙ୍ଗା ଆସବାବପତ୍ର ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ସୃଷ୍ଟି କରେ | ଘରେ ଭଙ୍ଗା ବେଡ ରହିବା ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ଅସୁବିଧା ଆଣିଥାଏ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ତୁରନ୍ତ ଭଙ୍ଗା ଆସବାବପତ୍ରକୁ ଘରୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ |

Comments are closed.