ଯଦି ଆପଣ ଘିଅ ସହିତ ରୁଟି ଖାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଚମତ୍କାର ଲାଭ

ନ କର

ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଘିଅ ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ରୁଟିରେ ଘିଅ ମାରି ଖାଇବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ସଠିକ୍ ପରିମାଣର ଦେଶୀ ଘିଅ ଖାଆନ୍ତି, ତେବେ ଏହାର ଚମତ୍କାର ଲାଭ ଅଛି |

ସଠିକ୍ ପରିମାଣର ଘିଅ ଖାଆନ୍ତୁ

ଘିଅ ସହିତ ରୁଟି ଖାଇବା ଲାଭଦାୟକ କି? ଯଦି ହଁ, ତେବେ ରୋଟି ଉପରେ କେତେ ଘିଅ ପ୍ରୟୋଗ କରାଯିବା ଉଚିତ୍? ଯଦି ଆପଣ ରୋଟି ଉପରେ ଘିଅ ମାରି ଖାଇବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ଚିନ୍ତା ଛାଡିଦିଅନ୍ତୁ |

ଘିଅ ଉପକାରୀ ଅଟେ

ଅନେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଭାବନ୍ତି ଯେ ଘିଅ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ମୋଟା ହୋଇପାରନ୍ତି, ତେଣୁ ସେମାନେ ଏହାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଖାଇବା ବନ୍ଦ କରିଦିଅନ୍ତି | ଏହା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଘିଅ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ |କିନ୍ତୁ ଏହାର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ଆପଣ ଅତ୍ୟଧିକ ଘିଅ ଲଗାଇ ଖାଇବେ ।

ଅନୁସନ୍ଧାନ ଅନୁଯାୟୀ, କାର୍ସିନୋଜୋନର ପ୍ରଭାବ ହ୍ରାସ କରିବାର ଘିଅରେ ଗୁଣ ରହିଛି। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଘିଅ କର୍କଟ ବୃଦ୍ଧି କରୁଥିବା ଟ୍ୟୁମରର ବୃଦ୍ଧିକୁ ରୋକିପାରେ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଘିଅରେ ମିଳୁଥିବା ଲିନୋଲିକ୍ ଏସିଡ୍ ମଧ୍ୟ କୋଲୋନ୍ କର୍କଟକୁ ରୋକିବାରେ କାମ କରିପାରିବ |

ଘିଅରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଭିଟାମିନ୍ ଥାଏ, ଯାହା ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ | ଘିଅ ହର୍ମୋନ୍ ସନ୍ତୁଳନ କରେ ଏବଂ ସୁସ୍ଥ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ୍ ବଜାୟ ରଖେ |

ସାଚୁରେଟେଡ୍ ଫ୍ୟାଟି ଏସିଡ୍ ଏବଂ ଓଲିକ୍ ଏସିଡ୍ ଅକ୍ସିଡାଇଜଡ୍ ଘି ଯଥା ଦେସି ଘିରେ ମିଳିଥାଏ | ଏହି ଉଭୟ ଉପାଦାନ ଓଜନ ବୃଦ୍ଧିକୁ ରୋକିଥାଏ ଏବଂ ବର୍ଦ୍ଧିତ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ |

ଘିଅ ଲଗା ରୁଟି ଓଜନ ବୃଦ୍ଧି କରେ ନାହିଁ

ଘିଅରେ ଖାଦ୍ୟ ରାନ୍ଧିବା କିମ୍ବା ଡାଲି, ଘିଅ ସହିତ ଚାଉଳ ଖାଇବା କିମ୍ବା ଘିଅ ସହିତ ଚପାତି ଖାଇବା ଭଲ | ଏଥିରେ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ଫ୍ୟାଟି ଏସିଡ୍ ଥାଏ ଏବଂ ଶରୀରରେ ଭିଟାମିନ୍ D, A ଏବଂ E ର ଅଭାବ ପୂରଣ କରିଥାଏ | ଏହା ମଧ୍ୟ ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦକୁ ବଢାଇଥାଏ |

ଘିଅକୁ ହଜମ କରିବା ସହଜ ଅଟେ | ରୋଷେଇରେ ବ୍ୟବହୃତ ଅନ୍ୟ ତେଲ ଅପେକ୍ଷା ଏହା ପେଟରେ ହାଲୁକା ଅଟେ | ବିଶେଷକରି ଗାଇର ଘିଅ ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଉନ୍ନତି ଆଣେ |

ଯଦି ଆପଣ ଘିଅକୁ ସଠିକ୍ ପରିମାଣରେ ଖାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଏହାକୁ ରୋଟିରେ ସିଞ୍ଚନ କରି ଖାଆନ୍ତୁ କିମ୍ବା ମସୁର ଡାଲିରେ ଚାଉଳ ମିଶାଇ ଖାଆନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଘିରେ ତିଆରି ପନିପରିବା ଖାଆନ୍ତୁ, ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଏହାକୁ ଠିକ୍ ପରିମାଣରେ ଖାଆନ୍ତି ସେତେବେଳେ ଘିଅ ସୁସ୍ଥ ରହିଥାଏ |

Comments are closed.