ଘରେ ୱିଣ୍ଡ ଚାଇମ୍ ଲଗାଇବା ସମୟରେ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ, ଖୋଲିଯିବ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟର ଦ୍ୱାର

ଫେଙ୍ଗ୍ ଶୁଇରେ ଅନେକ ଶୋପିସ୍ ଅଛି, ଯାହା ଘରେ ଶକ୍ତି ସନ୍ତୁଳିତ କରିଥାଏ | ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ୱିଣ୍ଡ ଚିମ ବିଷୟରେ ଭଲ ଭାବରେ ଜାଣିଛନ୍ତି | ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ନିଜ ଘରେ ସାଜସଜ୍ଜା ଭାବରେ ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଏହାର ମଧୁର ଧ୍ୱନି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ । ଯଦି କିଛି ଜିନିଷକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ୱିଣ୍ଡ ଚାଇମ ଲଗାଯାଏ, ତେବେ ଆପଣ ଅନେକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଜାଗ୍ରତ ହୋଇଯିବ | । ୱିଣ୍ଡ ଚାଇମ ଘର ଭିତରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ସଂଚାରକୁ ବଢ଼ାଇଥାଏ | ଯାହା ଆମ ଭାଗ୍ୟ ଉପରେ ସିଧାସଳଖ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ |

କାଠ, ଲୁହା ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ଧାତୁରେ ନିର୍ମିତ ୱିଣ୍ଡ ଚାଇମ୍ ବଜାରରେ ଉପଲବ୍ଧ, କିନ୍ତୁ କେଉଁ ଧାତୁ ଏବଂ କେତେ ବାଡ଼ି ଯୁକ୍ତ ୱିଣ୍ଡ ଚାଇମ୍ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସଠିକ୍, ତାହା କେଉଁ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏବଂ କେଉଁଠାରେ ଏବଂ କେଉଁ ଦିଗରେ ଓହଳା ହୁଏ ତାହା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ୱିଣ୍ଡ ଚାଇମକୁ କିପରି ଟାଙ୍ଗିବା ।

ଦିଗ ଅନୁଯାୟୀ ୱିଣ୍ଡ ଚାଇମ ଧାତୁ

ଧାତୁରେ ନିର୍ମିତ ୱିଣ୍ଡ ଚାଇମ ଘରର ପଶ୍ଚିମ, ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଏବଂ ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ଟାଙ୍ଗିବା ଉଚିତ୍ | ତେଣୁ କାଠ ୱିଣ୍ଡ ଚାଇମ୍ ପୂର୍ବ ଦିଗ, ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ଦିଗ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗ ପାଇଁ ଠିକ୍ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମାଟିରେ ନିର୍ମିତ ୱିଣ୍ଡ ଚାଇମ୍ ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ, ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଦିଗ ପାଇଁ ଠିକ୍ |

ୱିଣ୍ଡ ଚାଇମ କିଣିବା ସମୟରେ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ

ୱିଣ୍ଡ ଚାଇମ କିଣିବାବେଳେ, ଏହା ମନେ ରଖିବା ଉଚିତ ଯେ ଏଥିରେ କେତୋଟି ବାଡି ଅଛି ଏବଂ ଏଥିରୁ ଶବ୍ଦ କିପରି ବାହାରୁଛି | ଯଦି ୱିଣ୍ଡ ଚାଇମରେ ସଠିକ୍ ଧାତୁ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଛି ଏବଂ ଗଠନ ସଠିକ୍ ପ୍ରକାରର ହେବ, ତେବେ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ମିଠା ଏବଂ ଶ୍ରୁତିପ୍ରିୟ ହେବ | ଏଭଳି ଧ୍ୱନି ଯୁକ୍ତ ୱିଣ୍ଡ ଚାଇମ୍ ସଠିକ୍ ହୋଇଥାଏ|

ଯଦି ଘର ଭିତରେ ଝରକା ଇତ୍ୟାଦିରେ ୱିଣ୍ଡ ଚାଇମ ଟାଙ୍ଗିବାର ଅଛି, ତେବେ ଅଧିକ ବଡ ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ | ସେହିପରି ଭାବରେ, ଯଦି ଆପଣ ଖୋଲା ସ୍ଥାନରେ କିମ୍ବା ଘର ବାହାରେ ୱିଣ୍ଡ ଚାଇମ ଟାଙ୍ଗିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ବହୁତ ଛୋଟ କିଣନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଛଅ, ସାତ, ଆଠ ଏବଂ ନଅଟି ବାଡ଼ି ଥିବା ୱିଣ୍ଡ ଚାଇମ୍ ଫେଙ୍ଗ୍ ଶୁଇରେ ସବୁଠାରୁ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ସାତ ଏବଂ ଆଠଟି ବାଡ଼ି ଥିବା ୱିଣ୍ଡ ଚାଇମ ଟାଙ୍ଗିବା ଦ୍ୱାରା ଶୁଭଫଳ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ ଏବଂ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ଦୂର ହୁଏ |

Comments are closed.