ଦିଲ୍ଲୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି କରୋନା ! ୯୦% ଆଇସିୟୁ ବେଡ ଫୁଲ

ଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ଏତେ ବିସ୍ତାର କରିଛି ଯେ ବର୍ତମାନ ଏହା ସିଷ୍ଟମର ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହୋଇଛି । ଦିଲ୍ଲୀର ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ଆଇସିୟୁ ବେଡ ଫୁଲ ରହିଥିବା କହିଛନ୍ତି ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୀଷ ସିସୋଦିଆ ।

ଦିଲ୍ଲୀର ଡେପୁଟି ସିଏମ ମନୀଷ ସିସୋଦିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର କେନ୍ଦ୍ରରୁ ୨୫୦ ଆଇସିୟୁ ବେଡର ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଚ୍ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦିଲ୍ଲୀ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ୭୫୦ ଆଇସିୟୁ ବେଡ୍ ପାଇବ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୨୬ ହଜାର କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋମ ଆଇସୋଲେସନରେ ଅଛନ୍ତୁ। ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନାରେ ୧୬ ହଜାର ଶଯ୍ୟା ଅଛି | ଭିଡ଼ ଭିତରକୁ ଯିବା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଭୟକୁ ଆହୁରି ବଢ଼ାଇଦେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି |

ଏଥି ସହ ଦିଲ୍ଲୀ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୀଷ ସିସୋଦିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କର ଲକଡାଉନ ପକାଇବାର କୌଣସି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ନାହିଁ। କରୋନା ସହିତ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ଲକଡାଉନ୍ଏ କ ଉପାୟ ନୁହେଁ | ଏହାର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଚିକିତ୍ସା ପରିଚାଳନା ହେଉଛି ଏକମାତ୍ର ଉପାୟ | ବର୍ତ୍ତମାନ, ୨୬୦୦୦ ଲୋକ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଘରେ ପୃଥକବାସରେ ଅଛନ୍ତି। ଆମ ପାଖରେ ୧୬୦୦୦ ଶଯ୍ୟା ଅଛି ଯେଉଁଥିରୁ ୫୦% ଶଯ୍ୟା ଖାଲି ଅଛି |

ମନୀଷ ସିସୋଦିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଆଇସିୟୁଗୁଡିକ ୯୦% ପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଆମେ ଏଥିପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲୁ, ଆମେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲୁ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଆମକୁ ୭୫୦ ବେଡ୍ ଦେବା କଥା କହିଥିଲେ। ଏହି ଆଇସିୟୁ ବେଡ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ଆମକୁ ଆଇସିୟୁ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ | କରୋନାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବେଶ ଭଲଭାବରେ କରୁଛନ୍ତି ।

Comments are closed.