ଆପଣଙ୍କ ଏହି ଅଭ୍ୟାସଗୁଡ଼ିକ ଆପଣଙ୍କୁ କରିଦିଏ କାଙ୍ଗାଳ, ଗରୁଡ ପୁରାଣରେ କରାଯାଇଛି ଉଲ୍ଲେଖ

ଏହିପରି ଅନେକ ଜିନିଷ ଗରୁଡ ପୁରାଣରେ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି, ଯାହାକୁ ତୁମେ ତୁରନ୍ତ ଛାଡିବା ଉଚିତ୍ | ଯଦି ଆପଣ ଏହା କରନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏହା ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି | ଏହା ସହିତ ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟର ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ | ତେଣୁ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ କ’ଣ-

ଯଦି ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ପାଦକୁ ସଫା ରଖନ୍ତି ନାହିଁ | ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦାନ୍ତ ଅପରିଷ୍କାର, ସେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ସର୍ବଦା ତାଙ୍କ ପାଦ ଏବଂ ଦାନ୍ତକୁ ସଫା ରଖିବା ଉଚିତ୍ |

ଯଦି ଜଣେ ଦିନ କିମ୍ବା ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବିନା କାରଣରେ ଶୋଇଥା’ନ୍ତି, ତେବେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ବର୍ଷା ହୁଏ ନାହିଁ | ସକାଳେ ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟ ପରେ ଉଠିବା ମଧ୍ୟ ଏକ ଖରାପ ଅଭ୍ୟାସ | ଯିଏ ଭଗବାନଙ୍କୁ ବାସି ଫୁଲ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତି ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଆନ୍ତି ନାହିଁ |

ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ପରିବେଷିତ ଖାଦ୍ୟର ସମାଲୋଚନା କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଖାଦ୍ୟର ଅପମାନ ହୁଏ ଏବଂ ମାତା ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣା କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି | ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମଧ୍ୟ ଏପରି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପକ୍ଷ ଛାଡିଥା’ନ୍ତି ଯିଏ ଖାଦ୍ୟର ସମାଲୋଚନା କରନ୍ତି।

ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଭୋକରେ ଅଧିକ ଖାଦ୍ୟ ଖାଏ, ଏହାକୁ ଥାଳିରେ ଛାଡିଦିଏ, କଠୋର ଶବ୍ଦ କହିଥାଏ, ବଡ଼ ମାନଙ୍କ ଅପମାନ କରେ, ସେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଦେବୀଙ୍କ କୃପା ପାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ହୁଏ ନାହିଁ | ଖରାପ ସ୍ବଭାବର ମହିଳାମାନଙ୍କ ଉପରେ ଯେଉଁମାନେ ଖରାପ ସ୍ୱଭାବ, ଅସଦାଚରଣ କରନ୍ତି ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ କଦାପି ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନୁହଁନ୍ତି |

Comments are closed.