ଶିବସେନା ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ରାଓତଙ୍କୁ ଲିଗାଲ ନୋଟିସ ପଠାଇଲେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭାଇ ନୀରଜ

ବିହାରରେ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ତଥା ସ୍ୱର୍ଗତ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଭାଇ ନୀରଜ କୁମାର ସିଂ ଅଭିନେତାଙ୍କ ପରିବାର, ବିଶେଷକରି ତାଙ୍କ ଶୋକସନ୍ତପ୍ତ ବାପାଙ୍କ ଉପରେ ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବାକୁ ନେଇ ଶିବସେନା ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍ ପଠାଇଛନ୍ତି । ସଞ୍ଜୟ ରାଓତ କହିଥିଲେ ଯେ ୨୦୦୨ରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତାଙ୍କ ବାପା ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଶିବସେନା ମୁଖପତ୍ର ସଞ୍ଜୟ ରାଓତ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହରେ ଅଭିନେତା ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଥିଲେ । ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ସହ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କର ଆନ୍ତରିକ ସମ୍ପର୍କ ନଥିଲା । ହୁଏତ ଏହି ମାନସିକ ଅବସାଦ ହେତୁ ସେ ନିଜ କ୍ୟାରିୟରରେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥାଇପାରନ୍ତି ।

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପରେ ପରିବାର ସହ ମୁମ୍ବାଇ ଯାଇଥିବା ନୀରଜ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବାପା କେ.କେ. ସିଂଙ୍କ ବିଷୟରେ ସଞ୍ଜୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ଟିପ୍ପଣୀକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି । ସେ ସଞ୍ଜୟଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସେ ଏପରି ଟିପ୍ପଣୀ ଦେବା ବନ୍ଦ ନକରନ୍ତି, ତେବେ ସେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାନହାନୀ ମକଦ୍ଦମା ଦାୟର କରିପାରନ୍ତି ।

ନୀରଜଙ୍କ ଓକିଲ ଅନୀଶ ଝା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ବୁଧବାର ଦିନ ସଞ୍ଜୟଙ୍କୁ ଏକ ଲିଗାଲ୍ ନୋଟିସ୍ ପଠାଇଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ସେ ସଂସଦର ଜଣେ ସମ୍ମାନିତ ସଦସ୍ୟ ତଥା ଦଳର ଦାୟିତ୍ୱବାନ ପ୍ରବକ୍ତା । ଏମିତିରେ ସେ ଦେଇଥିବା ସଂପୃକ୍ତ ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ପାଇଁ ୪୮ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସେ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବା ଉଚିତ୍ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯଦି ସେ ଏପରି କରନ୍ତି ତେବେ ଆମେ ଆଗକୁ କୌଣସି ମାମଲା କରିବୁ ନାହିଁ । ଯଦି ସେ ତାହା କରନ୍ତି ନାହିଁ, ଆମେ ଆଇନଗତ ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବୁ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତଦେହ ୧୪ ଜୁନ୍ ଦିନ ମୁମ୍ବାଇର ବାନ୍ଦ୍ରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ଫ୍ଲାଟରୁ ମିଳିଥିଲା । ଗତ ମାସରେ ତାଙ୍କ ବାପା କେ.କେ. ସିଂ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପାଟଣାର ରାଜୀବନଗର ଥାନାରେ ମାମଲା ଦାୟର କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ପାଟନା ପୋଲିସର ଏକ ଟିମ୍ ମୁମ୍ବାଇ ଯାଇ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିଥିଲେ । ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଗୁରୁବାର ବିହାର ସରକାରଙ୍କ ଅନୁରୋଧ କ୍ରମେ କେନ୍ଦ୍ର ଏହି ମାମଲା ସିବିଆଇକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛି । ଯାହା ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଏଜେନ୍ସି ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

Comments are closed.