ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତୀ ଏବଂ ଶୋଭିକ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ଖାରଜ କଲେ ସେସନ କୋର୍ଟ

0

ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ଡ୍ରଗ୍ ମାମଲାରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭାଇ ଶୋଭିକଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ଉପରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟ ଏହି ରାୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏବଂ ଶୋଭିକଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରିଦିଆଯାଇଛି। ସେସନ୍ସ କୋର୍ଟ କେବଳ ରିୟା ଏବଂ ଶୋଭିକ୍ ନୁହଁନ୍ତି ଦୀପେଶ ସାୱନ୍ତ ଏବଂ ସାମୁଏଲ୍ ମିରାଣ୍ଡାଙ୍କ ଆବେଦନ ମଧ୍ୟ ବରଖାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରିୟାଙ୍କୁ ପୁଣି ଜେଲରେ ରହିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ତେବେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟରେ ପୁଣି ଆବେଦନ କରିବାର ଏକ ଉପାୟ ଅଛି।

ଗୁରୁବାର ଦିନ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଜଜ୍ ଜି.ବି ଗୁରୁଭ ଏହି ମାମଲାରେ ରୀୟା ଚକ୍ରବର୍ତୀ ଓ ତାଙ୍କ ଭାଇଙ୍କ ଓକିଲ ତଥା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପବ୍ଲିକ୍ ପ୍ରସିକ୍ୟୁଟରଙ୍କ ଯୁକ୍ତି ଶୁଣିଛନ୍ତି। ଏହି ମାମଲାରେ ଅନ୍ୟ ଚାରିଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ମଧ୍ୟ ଶୁଣାଣି ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏହା ପରେ କୋର୍ଟ ମାମଲାର ଶୁଣାଣିକୁ ଶୁକ୍ରବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଥିଲେ।

ତିନି ଦିନିଆ ପଚରାଉଚରା ପରେ ରିୟାଙ୍କୁ ଡ୍ରଗ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ବ୍ୟୁରୋ (ଏନସିବି) ମଙ୍ଗଳବାର ଗିରଫ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ବାଇକୁଲ୍ଲା ଜେଲରେ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତରେ ଅଛନ୍ତି। ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଶୋଭିକ୍ ଏବଂ ସାମୁଏଲ୍ ମିରାଣ୍ଡାଙ୍କୁ ଏଜେନ୍ସି ଗିରଫ କରିଥିଲା। ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ତିନିଟି ଫେଡେରାଲ ଏଜେନ୍ସି ଏନସିବି, ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ଡାଇରେକ୍ଟୋରେଟ (ଇଡି) ଏବଂ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ବ୍ୟୁରୋ ଅଫ୍ ଇନଭେଷ୍ଟିଗେସନ୍ ବ୍ୟୁରୋ (ସିବିଆଇ) ଦ୍ୱାରା ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଉଛି।

ରିୟାଙ୍କୁ ଫସାଉଛନ୍ତି ଏନସିବି: ମାନେଶିନ୍ଦେ

ରିୟାଙ୍କ ଓକିଲ ସତୀଶ ମାନେଶିନ୍ଦେ କୋର୍ଟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏନସିବି ରୀୟାଙ୍କୁ ଫସାଉଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏନସିବି ରିୟାଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ଚାର୍ଜ ସ୍ୱୀକାର କରିବାକୁ ଚାପ ପକାଇଥିଲା। ଏଥିସହ ପଚରାଉଚରା ବେଳେ କୌଣସି ମହିଳା ଅଧିକାରୀ ଉପସ୍ଥିତ ନଥିଲେ। ପୁରୁଷ ଅଧିକାରୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ତିନି ଦିନ ଧରି ପଚରାଉଚରା ଜାରି ରଖିଥିଲେ। ଏହି ମାମଲାରେ ତାଙ୍କର (ରିୟା) ଗିରଫ ହେବା ଜରୁରୀ ନୁହେଁ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.