ହାତରେ ଏହି ଚିହ୍ନ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ସର୍ବଦା ରହିଥାଏ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା

0

ହାତରେ ଥିବା ଅଙ୍କାବଙ୍କା ରେଖା ଆମ ଜୀବନର ଘଟଣା ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତ ସହିତ ଅତି ଘନିଷ୍ଠ ଅଟେ | ହାତର ରେଖା ସମୟ ସମୟରେ ବଦଳିଥାଏ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପାପୁଲିରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଚିହ୍ନ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ | ଏହି ଚିହ୍ନଗୁଡିକ ଆମ ବିଷୟରେ ବହୁତ କିଛି କହିଥାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଚିହ୍ନଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ କିଛି ଅଧିକ ।

ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାପୁଲିରେ ସ୍ବସ୍ତିକାର ଚିହ୍ନ ହେବା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭଫଳ ଆଣିଥାଏ | ବହୁତ କମ୍ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କ ହାତରେ ଏହି ଚିହ୍ନ ରହିଥାଏ | ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ସର୍ବଦା ସ୍ବସ୍ତିକା ପ୍ରତୀକ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ରହିଥାଏ | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଅର୍ଥର ଅଭାବ ରହେନାହିଁ |
ତ୍ରିଶୂଳ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ, ଯେଉଁମାନଙ୍କ ପାପୁଲିରେ ତ୍ରିଶୁଳ ଚିହ୍ନ ଥାଏ, ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଏପରି ଆଶୀର୍ବାଦ ଥାଏ | ଯେଉଁ ରେଖା ଉପରେ ଏହି ଚିହ୍ନ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି | ସେହି ରେଖା ଶୁଭ ପ୍ରଭାବ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରେ | ଯଦି ତ୍ରିଶୂଳ ଚିହ୍ନ ମଙ୍ଗଳ ପର୍ବତ ଉପରେ ରହିଥାଏ, ତେବେ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ଅଟେ | ଏହା ସହିତ ଶିବ ଯୋଗ ଗଠନ ହୁଏ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଅର୍ଥର ଅଭାବ ରହିନଥାଏ |

ହାତରେ ପଦ୍ମ ସୃଷ୍ଟି ହେବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ | ଏହିପରି ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ସହିତ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ମଧ୍ୟ ପାଇଥା’ନ୍ତି | ତାଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ସବୁବେଳେ ସାଥିରେ ରହିଥାଏ | ଏହି ଲୋକମାନେ ବକ୍ତବ୍ୟରେ ପାରଙ୍ଗମ | ତାଙ୍କର ନେତୃତ୍ୱ ଦକ୍ଷତା ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ |
ହାତରେ ଥିବା ମନ୍ଦିରର ଚିହ୍ନ ସୂଚିତ କରେ ଯେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏକ ଉଚ୍ଚ ସ୍ଥାନ ପାଇବେ | କିନ୍ତୁ ଏହିପରି ଲୋକମାନେ ଧର୍ମ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ପ୍ରତି ଅଧିକ ଆଗ୍ରହ ଦେଖାନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏହି ଲୋକମାନେ ଶୀଘ୍ର ସନ୍ନ୍ୟାସୀ ଜୀବନ ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହୁଅନ୍ତି |

ଯେଉଁମାନଙ୍କ ପାପୁଲିରେ ଖଡ୍ଗ ପ୍ରତୀକ ଥାଏ, ସେମାନେ ସ୍ବଭାବରେ ବହୁତ ନିର୍ଭିକ ହୋଇଥାନ୍ତି, କାରଣ ଏହି ଖଡ୍ଗକୁ ଦେବତା ଏବଂ ଦେବୀଙ୍କ ଅସ୍ତ୍ର ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କ ଉପରେ ଦେବୀଙ୍କର ବିଶେଷ ଅନୁଗ୍ରହ ରହିଥାଏ | ସେମାନେ ନିଜ ଶକ୍ତି ଦ୍ବାରା ଯେକୌଣସି ଅସୁବିଧାର ସାମ୍ନା କରିପାରନ୍ତି ଏବଂ ସଫଳତା ହାସଲ କରି ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉଦାହରଣ ପାଲଟିଯାଆନ୍ତି |

Leave A Reply

Your email address will not be published.