ଘରେ ଆକ୍ବାରିୟମ ରଖିବା ଦ୍ବାରା ହୋଇପାରେ ସମସ୍ୟା, ନିଶ୍ଚିତ ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ଏହି କତୋଟି କଥା

0

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଘରେ ରଖାଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ ଜିନିଷ ବ୍ୟକ୍ତିର ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନ ଉପରେ ସିଧାସଳଖ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ | ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଜିନିଷଗୁଡିକ ଘରେ ଭୁଲ ସ୍ଥାନରେ ରଖାଯାଏ ତେବେ ନକାରାତ୍ମକତାକୁ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ | ଯେଉଁଠାରେ ସଠିକ୍ ଦିଗରେ, ସୁ-ସଂଗଠିତ ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକରୁ ସକରାତ୍ମକତାର ସଂଚାର ହୋଇଥାଏ|

ଘରର ଉତ୍ତର ପୂର୍ବ ଭାଗରେ ଜଳ ଉପାଦାନ ସହିତ ଜଡିତ ଜିନିଷ ରଖିବା ଅର୍ଥର ଆଗମନ ଏବଂ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ସଂଚାର ଆଣିଥାଏ | ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଘରେ ସକାରାତ୍ମକତା ବଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ଆକ୍ୱାରିୟମ୍ ରଖନ୍ତି | ଆକ୍ୱାରିୟମ୍ ମାଛ ଘରେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଦୂର କରେ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ |

ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ମାଛ ଆକ୍ୱାରିୟମକୁ ନିଜ ଘରେ ରଖନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ କେଉଁ ଦିଗରେ ଏବଂ କିପରି ରଖିବେ, ସେ ବିଷୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ତଥ୍ୟ ଜାଣିନଥାନ୍ତି | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭ ପାଇପାରନ୍ତି ନାହିଁ | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଘରେ ଆକ୍ୱାରିୟମ୍ ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସ |

ଉତ୍ତର ପୂର୍ବ ଭାଗରେ ଆକ୍ୱାରିୟମ୍ ରଖିବା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଆକ୍ୱାରିୟମ୍ ଜଳକୁ ସମୟ ସମୟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ | ଏହା ଫଳରେ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ | ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଜଳ ଆକ୍ୱାରିୟମରେ ସ୍ଥିର ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଅନ୍ୟଥା, ଅର୍ଥନୈତିକ ପ୍ରଗତି ପ୍ରଭାବିତ ହୁଏ | ଘର ଆକ୍ୱାରିୟମରେ କେବଳ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସଂଖ୍ୟକ ମାଛ ରହିବା ଉଚିତ୍ | ମାଛ ଆକ୍ୱାରିୟମରେ ୯ଟି ମାଛ ରଖିବା ଶୁଭ ବୋଲି ଧରାଯାଏ |

ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ପାରସ୍ପରିକ ଭଲପାଇବା ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ଏହାକୁ ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାରର ବାମ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ | ଆକ୍ୱାରିୟମ୍ ଘରର ରୋଷେଇ ଘରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ରୋଷେଇ ଘରେ ଆକ୍ୱାରିୟମ୍ ରଖିବା ଦ୍ବାରା ପାରସ୍ପରିକ କଳହ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ବଢ଼ିଯାଇଥାଏ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.