ସଚ୍ଚୋଟ ଟିକସଦାତା ପାଇବେ ପୁରସ୍କାର, ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କରିବେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟିକସ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଶୁଭାରମ୍ଭ

0

ଗୁରୁବାର ଦିନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସଚ୍ଚୋଟ ଟିକସଦାତାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ‘ପାରଦର୍ଶୀ କରାଧାନ-ଇମାନଦାର କା ସମ୍ମାନ’ ନାମକ ଏକ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଲଂଚ କରିବେ। ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ ଜରିଆରେ କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଥ ଏବଂ କର୍ପୋରେଟ୍ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ଅର୍ଥ ଏବଂ କର୍ପୋରେଟ୍ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନୁରାଗ ସିଂ ଠାକୁର ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଆୟକର ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀ ତଥା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ବିଭିନ୍ନ ଚାମ୍ବର ଅଫ୍ ବାଣିଜ୍ୟ, ବାଣିଜ୍ୟ ସଙ୍ଗଠନ ଏବଂ ଚାର୍ଟାର୍ଡ ​​ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ ଆସୋସିଏସନ୍ ସହିତ ଜଣାଶୁଣା ଟିକସଦାତା ମଧ୍ୟ ଯୋଗଦେବେ। ବିବୃତ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ସ୍ୱଚ୍ଛ ଟିକସ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଯେଉଁ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଆରମ୍ଭ କରିବେ ତାହା ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଟିକସ ସଂସ୍କାରର ଯାତ୍ରାକୁ ଆହୁରି ଆଗକୁ ନେଇଯିବ।

ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଡାଇରେକ୍ଟ ଟ୍ୟାକ୍ସ (ସିବିଡିଟି) ନିକଟ ଅତୀତରେ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଟିକସରେ ଅନେକ ପ୍ରମୁଖ କିମ୍ବା ପ୍ରମୁଖ ଟିକସ ସଂସ୍କାର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିଛି। ଗତ ବର୍ଷ କର୍ପୋରେଟ୍ ଟ୍ୟାକ୍ସର ହାର ୩୦ ପ୍ରତିଶତରୁ ୨୨ ପ୍ରତିଶତକୁ ହ୍ରାସ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ନୂତନ ଉତ୍ପାଦନ ୟୁନିଟ୍ ପାଇଁ ଏହି ହାର ଆହୁରି ୧୫ ପ୍ରତିଶତକୁ ହ୍ରାସ କରାଯାଇଥିଲା। ‘ଲାଭାଂଶ ବିତରଣ କର’ ମଧ୍ୟ ହଟାଯାଇଥିଲା ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.