ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମାମଲାରେ ଶିବସେନା ନେତା ସଞ୍ଜୟ ରାଉତଙ୍କ ସମେତ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ କମିଶନରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ

0

ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାରେ କ୍ରମାଗତ ବୟାନବାଜି ଜାରି ରହିଛି। ଶିବସେନା ନେତା ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ବିବୃତ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରବନ୍ଧ ଲେଖି ନିଜର ମତ ଦେଉଛନ୍ତି। ପାଟନା ପୋଲିସକୁ ଏକ ଇମେଲ ପଠାଇ HAM ମୁଖପାତ୍ର ଡାନିଶ ରିଜୱାନ ଏହି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ବିଏମସି ମେୟର, ବିଏମସି ଅଧିକାରୀ ତଥା ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ କମିଶନରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି। ଯେଉଁଥିରେ ତଦନ୍ତ ଓ ଗିରଫ ଦାବି କରାଯାଇଛି।

ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେଉଛୁ ଯେ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତଙ୍କ ତରଫରୁ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମାମଲାରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ବିବୃତ୍ତି ଦିଆଯାଉଛି, ଯାହା ଉପରେ ବିବାଦ ବ୍ୟାପିଛି। ନିକଟରେ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ କହିଥିଲେ ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ଏବଂ ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ଭଲ ନଥିଲା, କାରଣ ତାଙ୍କ ବାପା ପୁଣିଥରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଶିବସେନା ନେତାଙ୍କଠାରୁ ସୁଶାନ୍ତ ଏବଂ ଅଙ୍କିତାଙ୍କ ବ୍ରେକଅପ୍ ଯାଞ୍ଚ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଏହି ମାମଲାକୁ ବେଇ ବିହାର ଏବଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ରାଜନୈତିକ ଟଣାଓଟରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ବିହାର ସରକାର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ସୁପାରିଶ କରିଥିବାବେଳେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଏହି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମୁମ୍ବାଇରେ ଘଟିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ପାଟନା ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ କରିବାର ଅଧିକାର ନାହିଁ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ବିହାର ସରକାର ସିବିଆଇକୁ ଏହି ମାମଲା ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କିନ୍ତୁ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏହି ବିଷୟରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ୧୩ ତାରିଖ ଦିନ ଏହାର ରାୟ ଦେବେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.