VFXକୁ ନେଇ ଟ୍ରୋଲର ଶିକାର ହେଲା ପ୍ରଭାସଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ଆଦିପୁରୁଷ’

ପ୍ରଭାସଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ଆଦିପୁରୁଷ’ର ଟିଜର ରିଲିଜ ହୋଇଛି। ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଏହି ଟିଜରକୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଟିଜର ଆସିବା ପରେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ସମସ୍ତ ଉତ୍ସାହ ଫିକା ପଡିଯାଇଛି । ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଫିଲ୍ମରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଥିବା ଖରାପ VFX । ଆଦି ପୁରୁଷଙ୍କ ଟିଜରରେ ଆପଣ ପ୍ରଭାସଙ୍କୁ ଦେଖିପାରିବେ। ଯିଏ ପ୍ରଭୁ ରାମ ହୋଇଥିଲେ। ମାତା ସୀତାଙ୍କୁ ଲଙ୍କାକୁ ନେଇଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ବାନାର ସେନା ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି । ହେଲେ ଏହି ସମସ୍ତ ଦୃଶ୍ୟ ଏକ ଆନିମେସନ୍ ଫିଲ୍ମରୁ ଦେଖାଯାଏ। ଲାଇଭ୍ ଆକ୍ସନ୍ ଫିଲ୍ମ ନୁହେଁ ।

ଆଦିପୁରୁଷ ଟିଜରକୁ କରାଗଲା ଟ୍ରୋଲ

ଏହାକୁ ନେଇ ୟୁଜର୍ସମାନେ ଖୁବ୍‌ ଟ୍ରୋଲ୍‌ କରାଯାଉଛି । କୁହାଯାଉଛି କି ଏହା କ’ଣ ଥିଲା। ୟୁଜର୍ସମାନେ VFX ଦେଖିବା ମାତ୍ରେ ଟିଜରକୁ ଟ୍ରୋଲ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ କହିଛନ୍ତି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓମ୍ ରାଉତ ଶୀଘ୍ର ଏହି ଭୁଲକୁ ଠିକ୍ କରିବା ଉଚିତ୍। ଅନେକ ୟୁଜର୍ସ ଏହି ଟିଜରର VFX କୁ ପରିହାସ କରିଛନ୍ତି । କେହି କେହି ଥଟ୍ଟା କରି କହିଛନ୍ତି କାର୍ଟୁନ୍ ନେଟୱାର୍କ ଏବଂ ପୋଗୋ କାର୍ଟୁନ୍ ଚ୍ୟାନେଲ ଗୁଡିକ ଏହି କାର୍ଟୁନ୍‌ ପରି ଲାଗୁଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ # ଆଦିପୁରୁଷ # ଡିସାପଏଣ୍ଟ, # କାର୍ଟୁନ୍ # ଭଳି ହ୍ୟାସ ଟ୍ୟାଗ ଗୁଡ଼ିକ ଟ୍ରେଣ୍ଡ କରୁଛି।

VFX କାମ ୨୫୦ କୋଟିରେ ଖର୍ଚ୍ଚ

ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓମ ରାଉତ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଆଦିପୁରୁଷ’ ରାମାୟଣର ପୌରାଣିକ କାହାଣୀ ଉପରେ ନିର୍ମାଣ କରିଛନ୍ତି। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଜାପାନର ଆନିମେଟେଡ୍ ଫିଲ୍ମ ରାମାୟଣ ଦେଖିବା ପରେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଧାରଣା ତାଙ୍କ ନିକଟକୁ ଆସିଥିଲା। କୋଭିଡ -୧୯ର ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ସେ ‘ଆଦିପୁରୁଷ’ର କାହାଣୀ ଲେଖିଥିଲେ । ଫିଲ୍ମର ବଜେଟ୍ ୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। VFX କାର୍ଯ୍ୟରେ ୨୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।

ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ସୁପରଷ୍ଟାର ପ୍ରଭାସ ପ୍ରଭୁ ରାମଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିଥିବା ବେଳେ କ୍ରିତି ସାନନ୍ ସୀତା ଭୂମିକାରେ ଅଛନ୍ତି। ଲକ୍ଷ୍ମଣଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ସନ୍ନି ସିଂ ତ ରାବଣ ଭୂମିକାରେ ସୈଫ୍‌ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବେ। ଏଠାରେ କ୍ରିତିର ଏକ ଛୋଟ ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ଝଲକ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏହି ଫିଲ୍ମ ୧୨ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୩ରେ ରିଲିଜ୍ ହେବ ।

Comments are closed.