ଦେଖନ୍ତୁ ଧୋନୀଙ୍କ ଭଳି ହେଲିକପ୍ଟର ସଟ ଲଗାଉଥିବା ଏହି ୭ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ, ଭିଡିଓ ସେୟାର କଲେ ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କୁ ହେଲିକପ୍ଟର ସଟ ମାରିବାର ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଦେଖିଥିବେ । କିନ୍ତୁ ରୋହତକର ସାତ ବର୍ଷିୟ ପରୀ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ଧୋନିଙ୍କ ପରି ହେଲିକପ୍ଟର ସଟ ଲଗାଉଛନ୍ତି। ପରୀଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ଶୈଳୀ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ତାଙ୍କ ସଟ୍ ଦେଖିଲେ ଯେ କେହି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ |

ପରି ଶର୍ମା ମାତ୍ର ସାଢ଼୍ ତିନି ବର୍ଷ ବୟସରେ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ସେ ସାତ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର କ୍ରିକେଟ୍ ସଟ୍ ଖେଳନ୍ତି | ପରୀ ଏମଏସ ଧୋନି ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ଆଦର୍ଶ ବୋଲି ଭାବନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଆଗକୁ ଯାଇ ଜଣେ କ୍ରିକେଟର ହେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ।

ପରି ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ସହ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ଶିଖିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ପ୍ରତିଦିନ ୮ ରୁ ୧୦ ଘଣ୍ଟା ବ୍ୟାଟିଂ ଅଭ୍ୟାସ କରୁଛନ୍ତି | ପରୀଙ୍କ ପିତା ପ୍ରଦୀପ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ହରିୟାଣାଠାରୁ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି। ପ୍ରଦୀପ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଆଗକୁ ଯାଇପାରିଲି ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ଜଣେ କ୍ରିକେଟର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।

ଏମଏସ ଧୋନି ଫିଲ୍ମ ଦେଖିବା ପରେ ପରୀ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ମଧ୍ୟ ହେଲିକପ୍ଟର ସଟ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମେ ପ୍ରଦୀପ ଶର୍ମା ଏହି ସଟକୁ ତିନି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳିବା ଶିଖିଲେ ଏବଂ ତା’ପରେ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ଶିଖାଇଥିଲେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ପରୀ ଏହି ସଟ୍ ଖେଳିବାରେ ପାରଙ୍ଗମ |

ଅନେକ କ୍ରିକେଟର ଏହି ଭିଡିଓ ଦେଖିଛନ୍ତି ଏବଂ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ନିଜର ମତାମତ ଦେଉଛନ୍ତି | ପରୀଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ବିଷୟରେ ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସଟର ନାମ ହେଲିକପ୍ଟର, କିନ୍ତୁ ଝିଅଟି ଏକ ରକେଟ୍। କ’ଣ ବ୍ୟାକ୍ ଲିଫ୍ଟ ଏବଂ ଶଟରେ କେଉଁ ଶକ୍ତି? ମାଞ୍ଜରେକର ମଧ୍ୟ ଏହି ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ହେଲିକପ୍ଟର ସଟ କିପରି ଅଭ୍ୟାସ କରାଯାଏ ମୁଁ ଦେଖିଲି। ଧୋନି ୱିକେଟ୍ ନିକଟରେ ବଲ୍ ଧରିବାର କୌଶଳ ସହିତ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ବ୍ୟାଟିଂ କୌଶଳକୁ ଲୋକପ୍ରିୟ କରିଛନ୍ତି, ଯାହା ଉଦୀୟମାନ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ବିକଳ୍ପ |

Comments are closed.