ସରନେମ ଯୋଗୁଁ ଯୁବତୀଙ୍କର ଜବ ଆପ୍ଲିକେସନ ହେଉଥିଲା ବାରମ୍ବାର ରିଜେକ୍ଟ, ଶୁଣିବାକୁ ପଡ଼ୁଛି ଲୋକଙ୍କ ଉପହାସ

0

ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ସରନେମ ବା ଉପନାମ ଜନ୍ମ ପରେ ତାଙ୍କ ପିତାମାତା, ପରିବାର କିମ୍ବା ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଠାରୁ ମିଳିଥାଏ | କିନ୍ତୁ ଆସାମରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସରନେମ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସମସ୍ୟା ହୋଇଗଲା ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ ତାଙ୍କର ଚାକିରୀ ଆବେଦନ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରାଯାଉଥିଲା |

ପ୍ରକୃତରେ, ଗୁଆହାଟିର ବାସିନ୍ଦା ପ୍ରିୟଙ୍କା ସରକାରୀ କମ୍ପାନୀ ନ୍ୟାସନାଲ ସିଡ୍ କର୍ପୋରେସନ୍ ଲିମିଟେଡ୍ (NSCL) ରେ ଚାକିରି ପାଇଁ ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ପୂରଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଟାଇଟଲ୍ Chutia ହେଇଥିବା ହେତୁ ୱେବସାଇଟ୍ ଏବଂ ସଫ୍ଟୱେର୍ ତାଙ୍କ ଆବେଦନକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରୁଥିଲା। ।

ଯଦିଓ ପ୍ରିୟଙ୍କା ବାରମ୍ବାର ଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରଖିଥିଲେ, ତଥାପି ସେ ନିରାଶ ହୋଇଥିଲେ କାରଣ ସଫ୍ଟୱେର୍ ସେହି ସରନେମକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରୁଥିଲା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ସ୍ଲାଗ୍ ବ୍ୟବହାର ନକରିବାକୁ କହିଥିଲା ​​| ଏହା ପରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଫେସବୁକରେ ନିଜର କ୍ରୋଧ ବାହାର କରିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସରନେମ ଯୋଗୁଁ, ସେ ଯେଉଁ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଯାଆନ୍ତି, ଲୋକମାନେ ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କ ନାମ ଶୁଣି ହସିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି |

ପ୍ରିୟଙ୍କା ଫେସବୁକରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଏକ ସରକାରୀ କମ୍ପାନୀରେ ତାଙ୍କର ଚାକିରି ଆବେଦନ ବାରମ୍ବାର ବାତିଲ କରାଯାଉଛି କାରଣ ୱେବସାଇଟ୍ ସଠିକ୍ ସରନେମ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ କହୁଛି, ଯାହା ତାଙ୍କର ପ୍ରକୃତ ସରନେମ ଅଟେ |

ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ମୁଁ ଦୁଃଖିତ ଅନୁଭବ କରୁଛି ଏବଂ ଲୋକମାନଙ୍କୁ କହି କହି ଥକିପଡ଼ିଲିଣି ଯେ ଯେ ତାଙ୍କ ସରନେମ ଏକ ଅପଶବ୍ଦ ଶବ୍ଦ ନୁହେଁ ବରଂ ଏହା ସେହି ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଆଖ୍ୟା ଯେଉଁଠାରୁ ସେ ଆସିଛନ୍ତି । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅନାବଶ୍ୟକ ବିତର୍କ ଛାଡି ପ୍ରିୟଙ୍କା ତାଙ୍କ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଲୋକଙ୍କୁ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେଉଛୁ ଯେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ (NSCL), କମ୍ପାନୀ ତରଫରୁ ତାଙ୍କର ଚାକିରି ଆବେଦନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିଲା | ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଆସାମରେ ଏକ ଆଦିବାସୀ ଜନଜାତି ଅଛନ୍ତି ଯାହାର ଉପନାମ ହେଉଛି chutia ଏବଂ sutiya | ଆସାମରେ ବାସ କରୁଥିବା ଏହି ଆଦିବାସୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ମୂଳତ ମୋଙ୍ଗୋଲିଆର ଚୀନ-ତିବ୍ଦତୀୟ ପରିବାରର ବଂଶଧର ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.