ଭାରତରେ ପବଜି ମୋବାଇଲ ଗେମ ବ୍ୟାନ ପରେ ପ୍ରଫେସନାଲ ପ୍ଲେୟରଙ୍କ ନିରାଶା, କିନ୍ତୁ କମ୍ପ୍ୟୁଟରରେ ହୋଇନାହିଁ ବ୍ୟାନ

0

ଭାରତରେ PUBG ମୋବାଇଲ୍ ଆପ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ PUBG ଡେସ୍କଟପ୍ କିମ୍ବା PUBG ପିସିକୁ ନିଷେଧ କରାଯାଇନାହିଁ | ବାସ୍ତବରେ PUBG ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ କମ୍ପାନୀ ବ୍ଲୁହୋଲର ଅଟେ | କିନ୍ତୁ ଚାଇନାର କମ୍ପାନୀ ଟେନସେଣ୍ଟରେ PUBG ମୋବାଇଲର ଏକ ବଡ଼ ଅଂଶ ଅଛି | ସେଥିପାଇଁ ଡାଟାକୁ ନେଇ ବିପଦ ରହିଥିଲା | ଯେହେତୁ PUBG ଡେସ୍କଟପ୍ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର କମ୍ପାନୀ ବ୍ଲୁହୋଲ ଅଧୀନରେ ଅଛି ଏବଂ ଏଥିରେ ଚାଇନାର କମ୍ପାନୀ ଟେନସେଣ୍ଟର ଅଂଶଧନ ନାହିଁ | ବୋଧହୁଏ ଏହି କାରଣରୁ ଭାରତରେ PUBG ମୋବାଇଲ୍ ନିଷେଧ କରାଯାଇଛି, କିନ୍ତୁ PUBG ଡେସ୍କଟପ୍ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇ ନାହିଁ |

PUBG ମୋବାଇଲ୍ ବିଷୟରେ ଭାରତରେ ଅନେକ ବଡ ଦଳ ଅଛନ୍ତି ଯାହା ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ଇସ୍ପୋର୍ଟସ୍ PubG ଲିଗ୍ ରେ ଭାଗ ନେଇଥାନ୍ତି | ଖେଳାଳିମାନେ ଇସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଲାଇଭ୍ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରି କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରନ୍ତି | ଘାତକ ନାମକ ଜଣେ ୟୁଜର ଅଛନ୍ତି ଯେକି ଭାରତରେ ବେଶ୍ ଲୋକପ୍ରିୟ |

ସେ ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସରକାର ଗେମିଙ୍ଗ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଚାକିରି ବୃଦ୍ଧି ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଏକ ଆପ୍ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛନ୍ତି ଯାହା ଭାରତରେ ଆଗ୍ରହୀ ଗେମରଙ୍କ ପାଇଁ ଅସଂଖ୍ୟ ଚାକିରି ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି | ସାରା ଦେଶରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ PUBG ଏକ ଆଶା ପରି ଥିଲା |

ତେବେ ଏହି ଟ୍ୱିଟ ପରେ ସେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଆମକୁ ଭରସା ଛାଡିବା ନାହିଁ। ଆଗକୁ କିଛି ବଡ ଆସୁଛି | ଏହା ଶେଷ ନୁହେଁ ଏବଂ ନୂତନ ଜିନିଷ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବାର ସମୟ ଆସିଛି। ‘

PUBG PC ଆରମ୍ଭ ହେବ କି?
ଏମାନଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ, ବହୁତ ବଡ ଗେମର ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ PUBG ମୋବାଇଲ୍ ଉପରେ ନିଷେଧାଦେଶ ଦେଇ ନିରାଶା ଜାହିର କରିଛନ୍ତି | ଯଦିଓ ଏହି ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମ୍ଭାବ୍ୟତା ବର୍ତ୍ତମାନ PUBG PC ରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯିବ, ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାର ବିକଳ୍ପ ଭାବରେ COD ମୋବାଇଲ୍ ଯଥା କଲ୍ ଅଫ୍ ଡ୍ୟୁଟି ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ | ଅର୍ଥାତ PUBG PC ତଥାପି ଭାରତରେ ଖେଳାଯାଇପାରିବ ଏବଂ ଏଥିରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ମୋବାଇଲ୍ ପରି, PUBG PC ମାଗଣା ନୁହେଁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ଦେୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ |

PubG PC ବର୍ତ୍ତମାନ କମ୍ପ୍ୟୁଟର, PS4 ଏବଂ Xbox ରେ ଖେଳାଯାଇପାରିବ | ଖେଳ ଉଭୟ ପାଇଁ ସମାନ, ଅର୍ଥାତ୍ PubG PC ମଧ୍ୟ ମୋବାଇଲ୍ ପରି | ଆପଣ ଏଥିରେ ଅଧିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖିବେ ନାହିଁ |

PUBG କମ୍ପ୍ୟୁଟରରେ ଭଲ କନଫ୍ୟୁଗିରେସନ ଆବଶ୍ୟକ କରେ | ଏହାକୁ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ କମ୍ପ୍ୟୁଟରରେ ଅତି କମରେ ଇଣ୍ଟେଲ କୋର i5 ପ୍ରୋସେସର ଏବଂ 8 ଜିବି ରାମ୍ ରହିବା ଜରୁରୀ | ଏହା ସହିତ, 2 ଜିବି ଗ୍ରାଫିକ୍ସ କାର୍ଡ ମଧ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ |

କମ୍ କନଫ୍ୟୁଗିରେସନର କମ୍ପ୍ୟୁଟର ପାଇଁ PUBG PC Lite ମଧ୍ୟ ଅଛି, କିନ୍ତୁ ଏହାର ଗ୍ରାଫିକ୍ସ ବହୁତ କମ୍, ତେଣୁ PUBG ମୋବାଇଲ୍ ୟୁଜରଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ସେପରି ହେବ ନାହିଁ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.