ଇ-ନିଲାମିରେ ନୀରଜ ଚୋପ୍ରାଙ୍କ ଜାଭଲିନର ମୂଲ୍ୟ ଏକ କୋଟି ପାର , ୧୦ କୋଟିରେ ପହଂଚିଲା ସୁହାସ୍ ଏଲୱାଇଙ୍କ ରାକେଟ

ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଉପହାର ଏବଂ ସ୍ମୃତି ଚିହ୍ନର ଇ-ନିଲାମ କରୁଛନ୍ତି ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ। ଏଥିପାଇଁ ଆଜି ଶୁକ୍ରବାର ଠାରୁ ନିଲାମି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ଏବଂ ପାରାଲିମ୍ପିକ୍ସର ଆଥଲେଟମାନଙ୍କର ଗ୍ଲୋବସ୍, ରାକେଟ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜିନିଷ ମଧ୍ୟ ଏହି ଇ-ନିଲାମରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି |

୧୦ କୋଟିରେ ପହଞ୍ଚିଛି ନିଲାମି

ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପକରଣ ହାତକୁହାତ ନିଆଯାଉଛି। ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଥିବା ଭବାନୀ ଦେବୀଙ୍କ ଫେନ୍ସିଂ, ପାରା ଅଲିମ୍ପିକ୍ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ବିଜେତା କୃଷ୍ଣ ନାଗର ଏବଂ ରୌପ୍ୟ ପଦକ ବିଜେତା ସୁହାସ୍ ଏଲୱାଇଙ୍କର ରାକେଟ ର ବୋଲି ୧୦-୧୦ କୋଟିରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

ଏଥି ସହିତ ଜାଭେଲିନ୍ ଥ୍ରୋରେ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଥିବା ନୀରଜ ଚୋପ୍ରାଙ୍କ ଜାଭେଲିନର ବିଡ୍ ୧ କୋଟି ୨୦ ଲକ୍ଷରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ବକ୍ସର ଲଭଲିନାଙ୍କ ବକ୍ସିଂ ଗ୍ଲୋବ୍ସ ମଧ୍ୟ ୧ କୋଟି ୮୦ ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି | ସୁମିତ ଆଣ୍ଟିଲଙ୍କ ବର୍ଚ୍ଛା ପାଇଁ ବିଡ୍ ଏକ କୋଟିରେ ପହଞ୍ଚିଛି ଏବଂ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଅଟୋଗ୍ରାଫ୍ ଫ୍ରେମ୍ ମଧ୍ୟ ଏକ କୋଟିରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୭ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଇ-ନିଲାମ ଅକ୍ଟୋବର ୭ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ। ଏଥିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ମିଳିଥିବା ଉପହାର, ସ୍ମୃତି ଚିହ୍ନ, ଜ୍ୟାକେଟ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ରହିଛି | ଏହା କୁହାଯାଉଛି ଯେ ନିଲାମରେ ୨୭୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଜିନିଷ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି |

ନିଲାମରୁ ପ୍ରାପ୍ତ ପରିମାଣ ନମାମି ଗଙ୍ଗେ ମିଶନ ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହେବ | ୨୦୧୯ ରେ ମଧ୍ୟ ୨୭୭୦ ଆଇଟମ୍ ସମାନ ନିଲାମରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା |

Comments are closed.