ନୂଆବର୍ଷ ଦିନ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ୧୦ଟି କାମ, ହୋଇଥାଏ ଅଶୁଭ

୨୦୨୦ ବର୍ଷ ଉତ୍ଥାନରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା ଏବଂ ନୂତନ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଲୋକମାନଙ୍କ ମନରେ ବହୁତ ଆଶା ରହିଥିଲା | ନୂଆ ବର୍ଷରେ ଶୁଭଫଳ ଆଣିବା ପାଇଁ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଅନେକ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଛି | ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ନୂତନ ବର୍ଷକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ କିଛି ବିଶେଷ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ନିଜକୁ ଦୂରେଇ ରଖନ୍ତୁ |

ଆପଣ ନୂଆ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ଖୁସି ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ | ଏହି ଦିନ କାନ୍ଦନ୍ତୁ ନାହିଁ, ନଚେତ ବର୍ଷସାରା ଆପଣଙ୍କ ଖୁସିରେ ଗ୍ରହଣ ଲାଗିଯାଇପାରେ | ଯଦି ଆରମ୍ଭ ସକାରାତ୍ମକ ତେବେ ବର୍ଷସାରା ସକାରାତ୍ମକତାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ଘରେ ଅନ୍ଧକାର ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ଘରକୁ ଆଲୋକିତ କରନ୍ତୁ |

ନୂଆ ବର୍ଷରେ କୌଣସି ଜିନିଷ ଭାଙ୍ଗିବା ଅଶୁଭ ହୋଇଥାଏ | ଏହା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ଆଣିଥାଏ | ଏହି ଦିନ, କଳା ରଙ୍ଗର ପୋଷାକରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ |

ନୂଆ ବର୍ଷରେ ଆପଣଙ୍କ ଘରର ଆଲମୀରା ଖାଲି ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଟଙ୍କାକୁ ମଧ୍ୟ ପର୍ସରେ ରଖିବା ଜରୁରୀ | ଏହାଦ୍ବାରା ବର୍ଷସାରା ଅର୍ଥର ଅଭାବ ରହିବ ନାହିଁ | ନୂଆ ବର୍ଷରେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ରୁଣ ନହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ | ନୂଆ ବର୍ଷରେ ଆଦୌ ଟଙ୍କା ନେଣଦେଣ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ |

ନୂଆ ବର୍ଷରେ କୌଣସି ଘରୋଇ ଜିନିଷ ବାହାରକୁ ପକାନ୍ତୁ ନାହିଁ | ପ୍ରଥମେ ସଫାସୁତରା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ନୂତନ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ସମସ୍ତ ଅଳିଆ ବାହାରକୁ ପକାନ୍ତୁ | ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ସଫାସୁତରା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ |

ନୂତନ ବର୍ଷରେ ଧାରୁଆ ଏବଂ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ଜିନିଷ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ କାରଣ ଏହା ସମୃଦ୍ଧତାକୁ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ | ନୂଆ ବର୍ଷରେ ଏହି ଜିନିଷ କିଣନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ଘରକୁ ଆଣନ୍ତୁ ନାହିଁ |

ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ କାହାକୁ ରୁଣ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, ନଚେତ୍ ବର୍ଷସାରା ଟଙ୍କା ତୁମ ହାତରୁ ଚାଲିଯିବ | ସମାନ ଜିନିଷ ଘରର ଅନ୍ୟ ମୂଲ୍ୟବାନ ସାମଗ୍ରୀ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ |

ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ନୂଆ ବର୍ଷ ରାତିରେ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଭାବ ପରବର୍ତ୍ତୀ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ରହିଥାଏ | ତେଣୁ ନିଜ ଘରେ ନୂଆ ବର୍ଷରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଡାକିବା ପୂର୍ବରୁ ଟିକିଏ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ । ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତା ରଖୁଥିବା ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ |

ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ନୂଆ ବର୍ଷରେ ଚିକେନ୍ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଦାରିଦ୍ରତା ଆସିଥାଏ | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ନୂଆ ବର୍ଷରେ କ’ଣ କରାଗଲେ ଶୁଭଫଳ ହେବ-

ଡାଲି ଖାଇବା କିମ୍ବା ନୂଆ ବର୍ଷରେ ୧୨ ଟି ଅଙ୍ଗୁର ଖାଇବା ଶୁଭଫଳ ଆଣିବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଏ | ନୂତନ ବର୍ଷରେ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ଜଡିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ | ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଫିସରେ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ | ନୂଆ ବର୍ଷରେ ନାଲି ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିବା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଶାମ୍ପେନ୍ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ ବୋତଲଗୁଡିକ ଖୋଲନ୍ତୁ କାରଣ ଏହା ଶୁଭଫଳ ବଢ଼ାଇଥାଏ | ନୂଆ ବର୍ଷରେ ନାଚିବା ପ୍ରେମ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧିକୁ ବଢ଼ାଇଥାଏ |

Comments are closed.