ମାତ୍ର ୯ ସେକେଣ୍ଡରେ ଏହି କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ନାଇଟ ଡିନର ଛବିରେ ଭୁଲ ଖୋଜିବାକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ? କଣ ପାରିବେ ଆପଣ ?

ଯଦି ଆପଣ ମଜାଳିଆ କୁଇଜ୍ ଏବଂ ପଜଲ୍ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଉପଭୋଗ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ବ୍ରେନ ଟିଜର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ! ବ୍ରେନ ଟିଜର ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ଆନାଲିଟିକାଲ୍ ପାର୍ଶ୍ୱ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ମସ୍ତିଷ୍କକୁ ଏକ ଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ କାମ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ | ତେଣୁ, ଆମେ ଏକ ମଜାଦାର ବ୍ରେନ ଟିଜର ଆଣିଛୁ ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ନାଇଟ ଡିନର ଛବି ଭିତରେ ଲୁଚି ରହିଥିବା ଭୁଲକୁ ଦେଖିବାକୁ ପଡିବ |

ଉପରୋକ୍ତ ଛବିରେ, ଆପଣଙ୍କୁ ଚିତ୍ର ଭିତରେ ଲୁଚି ରହିଥିବା ଭୁଲକୁ ଦେଖିବାକୁ ପଡିବ ଯେଉଁଠାରେ ଏକ ଦମ୍ପତି କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ନାଇଟ ଡିନର କରୁଛନ୍ତି | ପ୍ରତିଛବିରେ, ଆପଣ ଦେଖିପାରିବେ ଯେ ଜଣେ ମହିଳା ଏବଂ ଜଣେ ପୁରୁଷ ଟେବୁଲର ମଧ୍ୟଭାଗରେ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ପ୍ରଜ୍ୱଳିତ କରି ଟେବୁଲରେ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ କରୁଛନ୍ତି | ଏହି ଦମ୍ପତି ଭଲ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଖାଦ୍ୟ ଖାଉଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଚିତ୍ରରେ ଥିବା ଭୁଲକୁ ଚିହ୍ନିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେଲେ କି? ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ତୁମକୁ ଯତ୍ନର ସହ ଦେଖିବା ଆବଶ୍ୟକ, କାରଣ ଉତ୍ତରଟି ସରଳ କିନ୍ତୁ ଚତୁର ଅଟେ |

ପ୍ରଥମେ, ଆପଣ ବୋଧହୁଏ ଭୁଲକୁ ତୁରନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ କରି ପାରିବେ ନାହିଁ କାରଣ ଏହା ଆପଣ ଭାବିଥିବା ଅପେକ୍ଷା ଏକ ଉତ୍ତମ ବିବରଣୀ ଅଟେ | କିନ୍ତୁ କିଛି ମୁହୂର୍ତ୍ତ ପରେ, ଆପଣ ଚିତ୍ରରେ ଥିବା ଭୁଲକୁ ଚିହ୍ନିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇପାରନ୍ତି | ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଟେବୁଲ ଉପରେ ଥିବା କଟଲରିକୁ ଦେଖନ୍ତୁ |ଆପଣଙ୍କ ସୁବିଧା ପାଇଁ, ଆମେ ନିମ୍ନରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ଚିତ୍ରରେ ଭୁଲକୁ ହାଇଲାଇଟ୍ କରିଛୁ:

Image: Jagaran Josh

ତେଣୁ, ଚିତ୍ରରେ ଭୁଲ ହେଉଛି ଯେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ତାଙ୍କ ଦୁଇ ହାତରେ ଏକ ଫୋକ୍ ବା କଣ୍ଟା ଚାମୁଚ ର ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି | ଛୁରୀଟି ନିଖୋଜ ଅଛି ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଏକ କଣ୍ଟା ଚାମୁଚ ସହିତ ମାଂସ କାଟୁଛନ୍ତି | ମନେରଖ, ଏହି ପ୍ରକାରର ମସ୍ତିଷ୍କ ପଜଲ୍ ଗୁଡିକ ତୁମର IQ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ମଜାଳିଆ ଉପାୟ | ତେଣୁ ଏକ ପ୍ରକୃତ IQ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ହେଉଛି ତୁମର ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ କୋଟିଏଣ୍ଟ (IQ) ସ୍ତର ଜାଣିବା ପାଇଁ ଏକ ଉତ୍ତମ ଉପାୟ |

Comments are closed.