କଣ ଗିରଫ ହେବେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ? ଜାଣନ୍ତୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ କଣ ରହିବ ସିବିଆଇର ପରବର୍ତ୍ତୀ ପଦକ୍ଷେପ

ସିବିଆଇ ଏବେ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରିବ। ଏହି ମାମଲାରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଆବେଦନକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଖାରଜ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି କି ସିବିଆଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିପାରିବ କି?

ସିବିଆଇ ଏହି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ଦାଖଲ କରିସାରିଛି। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ସିବିଆଇର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ଦଳ ଏବେ ମୁମ୍ବାଇ ଯିବେ। ସିବିଆଇ ଟିମ୍ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସଠାରୁ ମାମଲାର ଡାଏରୀ ମାଗିବ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସିବିଆଇ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ତଥା ସାକ୍ଷୀଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ଗ୍ରହଣ କରିବ, ଫରେନସିକ୍ ରିପୋର୍ଟ ଏବଂ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟକୁ ମଧ୍ୟ ନିଜ କବଜାକୁ ନେବ ।

ସିବିଆଇ ଟିମ୍ ମଧ୍ୟ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଫ୍ଲାଟ ପରିଦର୍ଶନ କରିବ ଯେଉଁଠାରେ ସୁଶାନ୍ତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ସେ କ୍ରାଇମସିନ ଦେଖିବେ ଏବଂ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣାକୁ ପୁଣି ରିକ୍ରିଏଟ କରିବେ | ସିବିଆଇ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଫାଶୀ ସମୟରେ ତାଙ୍କ ଫ୍ଲାଟରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ଗ୍ରହଣ କରିବ ଏବଂ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ତାଙ୍କ ଭାଇ ଶୌଭିକ, ପିତା ଇନ୍ଦ୍ରଜିତ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରିବ ଏବଂ ପରେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କାହାକୁ ଗିରଫ କରାଯିବ କି ନାହିଁ ତାହା ସ୍ଥିର କରିବ।

ସିବିଆଇ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଏସଆଇଟି ଟିମ୍ ମୁମ୍ବାଇ ୟୁନିଟ୍ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛି। ମୁମ୍ବାଇରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଏକ ନୂତନ ପଞ୍ଚନାମା ଦାଖଲ କରାଯାଇପାରେ, ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ୍ ପୁଣି ଚାଲିବ | ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ସିବିଆଇ ଦ୍ୱାରା ଏକ ନୂତନ ସ୍ଥାନ ଖୋଜାଯାଉଛି, କାରଣ ସିବିଆଇର ମୁମ୍ବାଇ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ୨୫ କରୋନା ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା, ଯେଉଁଥିପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ବନ୍ଦ ରହିଛି |

ଆପଣଙ୍କୁ କହି ରଖୁଛୁ ଯେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ପ୍ରଥମେ ଏହି ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଥିଲେ, ଏଥିପାଇଁ ସେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ ଟ୍ୟାଗ କରି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସମଗ୍ର ମାମଲାରେ ବିହାର ପୋଲିସର ପ୍ରବେଶ ପରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏହି ମାମଲାକୁ ସିବିଆଇ କିମ୍ବା ବିହାର ପୋଲିସକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ।

Comments are closed.