ଶୀତଦିନେ କାହିଁକି ପ୍ରତିଦିନ ପିଇବା ଉଚିତ ଗାଜର ରସ , ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାର ଉପାୟ ଏବଂ ପିଇବାର ସମୟ

ଶୀତଦିନେ ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ବ୍ୟାୟାମ ପାନୀୟ ବିଷୟରେ ବହୁତ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ରହିଥାନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆପଣ କେବେ ଗାଜର ଜୁସ ଟ୍ରାଏ କରିଛନ୍ତି କି? ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଗାଜର ଜୁସ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ? ଗାଜର ରସରେ ଅନେକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପକାରିତା ରହିବା ସହିତ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ | ଆପଣଙ୍କ ଖାଦ୍ୟରେ ଗାଜର ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ଦ୍ୱାରା କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ହେବ ନାହିଁ, ବରଂ ଆପଣଙ୍କ ହୃଦୟ ମଧ୍ୟ ସୁସ୍ଥ ରହିବ |

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଅବଶିଷ୍ଟ ଖାଦ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଠିକ୍ ରହେ, ତେବେ ଗାଜର ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରି ଆପଣଙ୍କ ଓଜନ ମଧ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ହ୍ରାସ ପାଇବ | କହିବାକୁ ଗଲେ ଗାଜରରେ ଥିବା ଚର୍ବି ଅଳ୍ପ, କିନ୍ତୁ ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ଅଛି, ଯେପରିକି ସୋଡିୟମ୍, ପୋଟାସିୟମ୍, କାର୍ବୋହାଇଡ୍ରେଟ୍, ପ୍ରୋଟିନ୍, ଭିଟାମିନ୍ ଏ, ଡି, ସି, ବି ୬ ଇତ୍ୟାଦି |

ଗାଜର ରସ କିପରି ତିଆରି କରିବେ

ଦୁଇ କପ୍ ପାଣି, ଦୁଇଟି ଗାଜର, ଗୋଟିଏ ଚାମଚ ଅଦାକୁ ଭଲଭାବେ କଟା, ଗୋଟିଏ ଚାମଚ ଲେମ୍ବୁ ରସ, ଗୋଟିଏ ଚାମଚ ବ୍ଲାକ ସଲ୍ଟ (ଯଦି ଇଚ୍ଛା ହୁଏ), ସ୍ୱାଦ ଅନୁସାରେ ଲୁଣ, ଗୋଟିଏ ଚାମଚ ଭଜା ଜିରା ପାଉଡର (ଯଦି ଇଚ୍ଛା ହୁଏ) |

ଗାଜର ଜୁସ ତିଆରି କରିବାର ଏହା ହେଉଛି ପଦ୍ଧତି

ପ୍ରଥମେ ଗାଜରକୁ ଛାଣି ଦିଅନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ ଏହାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଧୋଇ କାଟନ୍ତୁ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଗାଜର ଖଣ୍ଡ, ଅଦା, ପାଣି, ଲେମ୍ବୁ ରସ, ଭଜା ଜିରା ପାଉଡର, କଳା ଲୁଣ ଏବଂ ଲୁଣକୁ ଏକ ମିଶ୍ରଣ ପାତ୍ରରେ ମିଶାନ୍ତୁ | ଗ୍ରାଇଣ୍ଡରରେ ସମସ୍ତ ଜିନିଷକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଗ୍ରାଇଣ୍ଡ୍ କରି ରସ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ |

ଗାଜର ରସ ପିଇବାର ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ

ଗାଜର ରସ ଖାଲି ପେଟରେ ପାନ କରାଯାଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଲୋକ ସକାଳେ ଜୁସ ପିଇବାରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୁଅନ୍ତି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦିନର ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଗାଜର ଜୁସ ପିଇବା ସବୁଠାରୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଉପାୟ |

ଗାଜର ରସ ପିଇବାର ଲାଭ

ଗାଜର ରସ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଚେହେରାରେ ଚମକ ଆସିଥାଏ | ଏହାର ବ୍ୟବହାର ପିମ୍ପଲ୍ ଏବଂ ପିମ୍ପଲ୍ ରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ପାଇଥାଏ | ଗାଜର ରସ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରରେ ହେମୋଗ୍ଲୋବିନର ପରିମାଣ ବଢ଼ଥାଏ | ଗାଜରରେ ଫାଇବରରେ ଭରପୂର ମାତ୍ରାରେ ରହିଥାଏ, ଯାହା ଶରୀରର ହଜମ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ | ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ | ଗାଜରରେ କାରୋଟିନଏଡ୍ ଥାଏ, ଯାହା ହୃଦୟ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ଅଟେ | ଗାଜରର ଦୈନନ୍ଦିନ ବ୍ୟବହାର କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ୍ର ସ୍ତରକୁ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ | ଆଣ୍ଟି ଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟରେ ଭରପୂର |

ମିଶ୍ରି ଏବଂ ଗୋଲମରିଚ ସହିତ ଗାଜର ରସ ମିଶାଇ ପିଇଲେ କାଶ ଭଲ ହୋଇଯାଏ | ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢ଼ାଇବାରେ ଏକ ରାମବାଣ | ଚର୍ମକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟକାରୀ | ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଦାନ୍ତରୁ ରକ୍ତସ୍ରାବ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ଦାନ୍ତର ଉଜ୍ଜ୍ୱଳତା ବଢ଼ିଯାଏ | ରକ୍ତରେ ଶର୍କରା ସ୍ତରକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବ | ରକ୍ତଚାପକୁ ମଧ୍ୟ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଥାଏ | ଯକୃତକୁ ସର୍ବଦା ସୁସ୍ଥ ରଖେ | ଗର୍ଭାବସ୍ଥାରେ ଲାଭଦାୟକ | କର୍କଟ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା ମେଟାବୋଲିଜିମ୍ ଉନ୍ନତ ହୁଏ | ଗାଜର ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ପେଟ ଏବଂ ଫୁସଫୁସ କର୍କଟ ହେବାର ଆଶଙ୍କା କମିଯାଏ।

(ପରାମର୍ଶ ସହିତ ଏହି ପଦାର୍ଥ କେବଳ ସାଧାରଣ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରେ | ଏହା କୌଣସି ଡାକ୍ତରୀ ଚିକିତ୍ସା ମତାମତର ବିକଳ୍ପ ନୁହେଁ | ଅଧିକ ବିବରଣୀ ପାଇଁ ସର୍ବଦା ଜଣେ ବିଶେଷଜ୍ଞ କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରନ୍ତୁ |)

Comments are closed.