ଓସ୍କାର ଦୌଡ଼ରେ ବିଦ୍ୟା ବାଲାନଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ନଟଖଟ’ : ଜଣେ ମା ଓ ପୁଅର ସୁନ୍ଦର ସମ୍ପର୍କ ଉପରେ ଆଧାରିତ କାହାଣୀ

0

୨୦୨୧ ବର୍ଷର ଆରମ୍ଭ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ପାଇଁ ଭଲ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି | ପ୍ରଥମେ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ମାଷ୍ଟର’ ଏକ ଦମଦାର ଓପନିଙ୍ଗ କରିଛି ଏବଂ ଅନ୍ୟପଟେ ବିଦ୍ୟା ବାଲାନଙ୍କ କ୍ଷୁଦ୍ର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ନଟଖଟ୍’ ଏକାଡେମୀ ପୁରସ୍କାର ୨୦୨୧ ଦୌଡ଼ରେ ସାମିଲ ହୋଇଛି | ବିଦ୍ୟା ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ବିଦ୍ୟା ବାଲାନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ ବର୍ଷ ଏତେ କଠିନ ସମୟ ରହିଥିଲା ଏବଂ ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଆମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଓସ୍କାର ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବା ବହୁତ ଆନନ୍ଦର ବିଷୟ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ମୋ ହୃଦୟର ଅତି ନିକଟତର | ପ୍ରକାଶଥାଉ ଯେ ବିଦ୍ୟା ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହେବା ସହିତ ଏହାର ନିର୍ମାତା ମଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି|

ଫିଲ୍ମ ନଟଖଟ୍ ପ୍ରାୟତଃ ଅନେକ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମହୋତ୍ସବରେ
ଭର୍ଚୁଆଲ ଭାବେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଛି | ବେଷ୍ଟ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସର୍ଟ ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲରେ ନଟଖଟ୍ କୁ ବିଜେତା ଘୋଷିତ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ସହିତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ଜର୍ମାନ ଷ୍ଟାର ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ପାଇଛି | ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ଦକ୍ଷିଣ ଏସୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମହୋତ୍ସବ ଅର୍ଲାଣ୍ଡୋ ଏବଂ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣରେ ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମହୋତ୍ସବ ଭଳି ବଡ଼ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଛି |

ଫିଲ୍ମର କାହାଣୀ କ’ଣ?

ନଟଖଟ୍ ରେ ବିଦ୍ୟା ବାଲାନ୍ ଜଣେ ଘରୋଇ ମହିଳା ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରଛନ୍ତି | ସେ ରହୁଥିବା ଘରେ କେବଳ ପୁରୁଷମାନଙ୍କୁ ପ୍ରାଧିକାର ଦିଆଯାଏ | ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ଧ୍ୟାନ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଉପରକୁ ଯାଏ, ଯିଏ ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତି | ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରତି ତାର ମନୋଭାବ ଦୁରାଚାରରେ ବଦଳିଯାଏ।

ଏହି କ୍ଷୁଦ୍ର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମା ଏବଂ ପୁଅ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ସୁନ୍ଦର ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ | ପ୍ରତ୍ୟେକ ଷ୍ଟ୍ରୋକରେ, ଏହି ସମ୍ପର୍କ ଆଘାତ ହୁଏ ଏବଂ ଅଶାନ୍ତି ଆରମ୍ଭ ହୁଏ | କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ଏହା ଏକ ସୁନ୍ଦର ରୂପ ନେଇଥାଏ | । ୩୩ ମିନିଟର ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ ଭଲ ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟୁଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.