ଆତଙ୍କବାଦୀ ପୋଷାକରେ ନଜର ଆସିଲେ ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା ପଛର କାରଣ

ଆମେରିକାର ଆଫଗାନିସ୍ତାନରୁ ଲଜ୍ଜାଜନକ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ପରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବିଡେନ ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନାର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ଏକ ପୋଷ୍ଟର ବହୁତ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି | ଏହି ପୋଷ୍ଟରରେ ତାଲିବାନ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ପୋଷାକରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ସେ ଏକ ମୋଟରଡାର୍ଡ ଧରିଛନ୍ତି | ପୋଷ୍ଟରରେ ‘ମେକିଂ ତାଲିବା ଗ୍ରେଟ୍ ଏଗେନ’ ଲେଖା ଅଛି।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ସମୟରେ ‘ମେକିଂ ଆମେରିକା ଗ୍ରେଟ୍ ଏଗେନ’ ସ୍ଲୋଗାନ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇଥିଲା।

ପୂର୍ବତନ ସିନେଟର ସ୍କଟ ୱାଗନର୍ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଯାଇଛି

ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ପେନସିଲଭାନିଆର ପୂର୍ବତନ ସିନେଟର ସ୍କଟ ୱାଗନର୍ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବିଡେନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏହି ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଇଛନ୍ତି। ସେ ରାଜପଥରେ ଏକ ଡଜନରୁ ଅଧିକ ବିଲବୋର୍ଡ ଭଡା କରି ପ୍ରାୟ ୧୫,000 ଡଲାର ମୂଲ୍ୟରେ ଏଭଳି ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଇଛନ୍ତି। ଦି ୟର୍କ ଡେଲିକୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜୋ ବିଡେନଙ୍କ ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହେତୁ ଆମେରିକାକୁ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ସାମ୍ନାରେ ଲଜ୍ଜିତ ହେବାକୁ ପଡିବ। ଭିଏତନାମ ତୁଳନାରେ ଏହି ଲଜ୍ଜା ଅଧିକ ଖରାପ ଅଟେ।

ବାଇଡେନ୍ କାହା କଥା ଶୁଣିଲେ ନାହିଁ

ପୂର୍ବତନ ସିନେଟର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ସମର୍ଥକ ନୁହଁନ୍ତି। ଟ୍ରମ୍ପ ଯଦି ଏପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥାନ୍ତେ, ତେବେ ସେ ମଧ୍ୟ ସମାନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାନ୍ତେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେରିକୀୟ ସୈନ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ବିଡେନଙ୍କୁ ଚାପ ଦିଆଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ କାହାରି କଥା ଶୁଣିଲେ ନାହିଁ।

Comments are closed.