ସର୍ବାଧିକ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶୋଇ ୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ପୁରସ୍କାର ଜିତିଲେ ଏହି ଝିଅ, କିଭଳି ? ଜାଣନ୍ତୁ

ଦୁନିଆର ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଶୋଇବା ଦରକାର | ଅନେକ ଲୋକ ସାତରୁ ଆଠ ଘଣ୍ଟା ଶୋଉଥିବାବେଳେ କିଛି ଲୋକ କମ୍ ଶୋଇଥାନ୍ତି | ତଥାପି, ସୁସ୍ଥ ରହିବା ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଅତିକମରେ ଛଅ ଘଣ୍ଟା ଶୋଇବା ଉଚିତ୍ | ଏହା ମଧ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବୟସ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଜଣେ ଝିଅ ଶୋଇବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସାଢ଼େ ଚାରି ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କୁ ପଛରେ ଛାଡିଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଝିଅଟି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ହୁଙ୍ଗଲିର ଝିଅ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ନିଦ୍ରା ଆଖ୍ୟା ଅର୍ଜନ କରିଛି | ଏହି ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିବା ପରେ ଝିଅକୁ ଛଅ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି |

ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଥିବା ଝିଅର ନାମ ହେଉଛି ତ୍ରିପର୍ନା, ଯିଏ ହୁଗୁଲିର ଶ୍ରୀରାମପୁରରୁ ଆସିଛନ୍ତି | ସର୍ବୋତ୍ତମ ନିଦ୍ରାରେ ଶୋଇବା ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଏହି ଝିଅ ସମେତ ୪.୫ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଝିଅଟି ସର୍ବୋତ୍ତମ ନିଦରେ ଶୋଇବା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଛାଡି ଟାଇଟଲ୍ ହାତେଇଛନ୍ତି |

ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିବା ପରେ ତ୍ରିପର୍ନା ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ବିଷୟରେ ଏକ ଅନଲାଇନ୍ ୱେବସାଇଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ସୂଚନା ପାଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ସ୍ତରରେ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆୟୋଜନ କରାଯାଉଥିବା ୱେବସାଇଟରୁ ଏହା ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଛି।

ଏହା ପରେ ତ୍ରିପର୍ନା ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ | ଏହି ସୁନା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ସାଢେ ଚାରି ଜଣ ଲୋକ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ୧୫ ଜଣଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଚାରି ଜଣଙ୍କୁ ଅନ୍ତିମ ସ୍ତର ପାଇଁ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା | ଫାଇନାଲରେ ଶ୍ରୀରାମପୁରର ହୁଗୁଲି ନିବାସୀ ତ୍ରିପର୍ନା ସର୍ବୋତ୍ତମ ଶୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଆଖ୍ୟା ଅର୍ଜନ କରିଥିଲେ।

ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଏକ ଗଦି ଏବଂ ଏକ ଶୋଇବା ଟ୍ରାକର ଦିଆଯାଇଥିଲା | ଏଥିରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅଧିକ ଶୋଇବାର ଥିଲା | ତ୍ରିପାନା କ୍ରମାଗତ ୧୦୦ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୯ ଘଣ୍ଟା ଲେଖାଏଁ ଶୋଇଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ନାମ ରେକର୍ଡ କରିଥିଲେ | ଏହି ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି। ସେ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ୬ ଟି ଚେକ୍ ପାଇଛନ୍ତି। ତ୍ରିପର୍ନା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ପିଲାଦିନରୁ ଶୋଇବାକୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପରୀକ୍ଷା ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ସେ ଅନେକ ଥର ଶୋଇଥିଲେ। ତ୍ରିପର୍ନା ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ଆମେରିକୀୟ କମ୍ପାନୀରେ କାମ କରନ୍ତି ଏବଂ ଘରୁ କାମ କରୁଛନ୍ତି |

Comments are closed.