୧୦୬ ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଟନେଲରେ ରହସ୍ୟମୟ ଭାବେ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଟ୍ରେନ, ଏବେ ମଧ୍ୟ ସାରା ବିଶ୍ୱ ପାଇଁ ରହସ୍ୟ ହୋଇ ରହିଛି ଏହି ଘଟଣା

ପୃଥିବୀ ରେ ଏଭଳି ଅନେକ ରହସ୍ୟମୟୀ ଘଟଣା ଘଟିଛି, ଯାହା ଉପରୁ ଏବେବି ପରଦା ଉଠିପାରିନାହିଁ । ଏହି ରହସ୍ୟମୟ ଘଟଣାଗୁଡ଼ିକରେ ୧୯୧୧ ମସିହାରେ ଘଟିଥିବା ଏକ ଘଟଣା ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ | ୧୯୧୧ ମସିହାରେ, ଏକ ଟ୍ରେନ୍ ଟନେଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ମାତ୍ରେ ରହସ୍ୟମୟ ଭାବରେ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଗଲା | ଏହି ଟ୍ରେନରେ ୧୦୬ ଜଣ ଲୋକ ଥିଲେ | ଟନେଲରେ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିବା ଟ୍ରେନ୍ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳି ନାହିଁ, କେଉଁଠି ନିଖୋଜ ହୋଇଗଲା? ଏହି ରହସ୍ୟମୟ ଘଟଣାରୁ ପରଦା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉଠାଯାଇ ନାହିଁ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ରହସ୍ୟମୟ ଘଟଣା ସହିତ ଜଡିତ କିଛି କୌତୂହଳପୂର୍ଣ ତଥ୍ୟ |

ଏହି ରହସ୍ୟମୟ ଘଟଣା ଇଟାଲୀର ରାଜଧାନୀ ରୋମରେ ଘଟିଥିଲା | ୧୯୧୧ ମସିହାରେ, ଟ୍ରେନ୍ ରୋମାନ୍ ଷ୍ଟେସନରୁ ଚାଲିଗଲା, ଯାହାର ନାମ ଜାନେଟ୍ଟି | ଟ୍ରେନଟି ଏକ ଟନେଲ ଦେଇ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଷ୍ଟେସନକୁ ଯିବାକୁ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଟନେଲ ଭିତରକୁ ଯିବା ମାତ୍ରେ ଟ୍ରେନ୍ ହଠାତ୍ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଗଲା | ଟ୍ରେନକୁ ବହୁତ ଖୋଜାଖୋଜି କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ମିଳିଲା ନାହିଁ |

ଟ୍ରେନ୍‌ର ନିଖୋଜ ହେବା ପରେ ଟନେଲ ବାହାରେ ଥିବା ଦୁଇଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ସେ ଏପରି ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଗୋଟିଏ କଥା କହିଥିଲେ, ଯାହା ଜାଣି ସମସ୍ତଙ୍କ ଇନ୍ଦ୍ରିୟ ଉଡ଼ିଗଲା | ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଟ୍ରେନ୍ ଟନେଲ୍ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସେଠାରୁ ଏକ ରହସ୍ୟମୟ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା, ଯାହା ପରେ ଉଭୟ ଲୋକ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ଟ୍ରେନରୁ ଡେଇଁପଡିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଟ୍ରେନ୍ ଟନେଲ୍ ଭିତରକୁ ଗଲା ଏବଂ ଆଉ ଫେରି ଆସିଲା ନାହିଁ |

ଏହି ରହସ୍ୟମୟ ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଯାହା କୁହାଯାଇଛି ତାହା ଆହୁରି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଅଟେ | କୁହାଯାଏ ଯେ ଏହି ଟ୍ରେନ୍ ୭୧ ବର୍ଷ ପଛକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲା ଯଥା ଭୂତକାଳକୁ | ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଟନେଲରେ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଥିବା ଟ୍ରେନ୍ ୧୮୪୦ ମସିହାରେ ମେକ୍ସିକୋରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ଏହି କାରଣରୁ ଲୋକମାନେ ଏହି ଟ୍ରେନକୁ ଭୂତ ଟ୍ରେନ୍ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଡାକନ୍ତି |

ଜଣେ ମେକ୍ସିକୋର ଡାକ୍ତର ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ମହିଳା ଜଣକ କହିଥିଲେ ଯେ ରହସ୍ୟମୟ ଭାବରେ ୧୦୪ ଜଣଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତେ ପାଗଳ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ମହିଳା ଜଣକ କହିଥିଲେ ଯେ ସେହି ଲୋକମାନେ କହିଥିଲେ ଯେ ସମସ୍ତେ ଟ୍ରେନରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି।

ସବୁଠାରୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କଥା ହେଉଛି ସେହି ସମୟରେ କୌଣସି ଟ୍ରେନ୍ ନଥିଲା ଯାହା ସିଧାସଳଖ ରୋମରୁ ମେକ୍ସିକୋକୁ ଯାଇଥିଲା। ସବୁଠାରୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କଥା ହେଉଛି ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କର ମେକ୍ସିକୋ ଯିବାର କୌଣସି ରେକର୍ଡ ନାହିଁ | ଏହି ରହସ୍ୟମୟ ଘଟଣା ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଶ୍ୱ ପାଇଁ ଏକ ରହସ୍ୟ ହୋଇ ରହିଛି |

ତେବେ ଟନେଲରେ ରହସ୍ୟମୟ ଭାବରେ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଥିବା ଟ୍ରେନ୍ ଇଟାଲୀ, ଋଷ, ଜର୍ମାନୀ ଏବଂ ରୋମାନିଆର ଅନେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ଦାବି କରାଯାଇଛି। ୧୯୧୧ ମସିହାରେ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିବା ଟ୍ରେନ୍ ପରି ଲୋକମାନେ ଟ୍ରେନ୍ ଦେଖିଥିବା ଦାବି କରନ୍ତି |

Comments are closed.