ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ହନୁମାନଙ୍କର ଏହି ଉପାୟ କରିବା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କୁ ମିଳିବ ସଫଳତା

0

ପ୍ରଭୁ ହନୁମାନ ସଙ୍କଟମୋଚାନ୍ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା କାରଣ ହନୁମାନଙ୍କ କୃପା ଯାହା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପଡ଼ିଥାଅ ତାର ସମସ୍ତ ବିଗିଡ଼ିଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ଠିକ ହୋଇଯାଏ | ବିଶ୍ବାସ କରାଯାଏ ଯେ ଭଗବାନ ହନୁମାନଙ୍କୁ ଅମରତାର ଆଶୀର୍ବାଦ ରହିଛି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ କଳୀ ଯୁଗରେ ବିଦ୍ବାନ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ |
ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଶ୍ରୀ ରାମ ଏବଂ ସୁନ୍ଦରକାଣ୍ଡର ପାଠ କରନ୍ତି, ତେବେ ସେ ତାଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ହନୁମାନଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିକୁ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ବୋଲି ବିଶ୍ବାସ ରହିଛି ।

୧. ଯଦି ଶନି ବ୍ୟକ୍ତିର ଜୀବନରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରେ କିମ୍ବା ସମସ୍ତ ପୂଜା ପାଠ ପରେ ମଧ୍ୟ ଯଦି କୌଣସି ରାସ୍ତା ଦୃଶ୍ୟମାନ ହୁଏ ନାହିଁ, ତେବେ ହନୁମାନଙ୍କୁ ଶନିବାର ଦିନ ଚୋଲା ପ୍ରଦାନ କରିବା ଉଚିତ୍ | ହନୁମାନ ଚାଲିସା ପଢ଼ିବା ସହିତ ହନୁମାନଙ୍କୁ ସିନ୍ଦୁର ଏବଂ ମଲ୍ଲୀଫୁଲ ତେଲ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ହନୁମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ ମନ୍ତ୍ରକୁ ସହୃଦୟର ସହ ଜପ କରନ୍ତୁ |

୨. ହନୁମାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ରାଶି ତେଲର ଏକ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ | ଶନିଙ୍କ ଦ୍ବାରା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ହନୁମାନଙ୍କ ନାମକୁ ୧୦୮ ଥର ଜପ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ବିରି, ଗୁଡ଼ ଏବଂ ନଡ଼ିଆ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ | ଏହି କୌଶଳ କରି ଶନିଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଆସୁଥିବା ବାଧା ଦୂର ହୋଇଯିବ ଏବଂ ଜୀବନରେ ଉନ୍ନତି ହୋଇଥାଏ |

୩. ଯଦି ମଙ୍ଗଳ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି, ତେବେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ହନୁମାନଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଚୋଲା, ଜସ୍ମିନ୍ ତେଲ, ସିନ୍ଦୁର, ବିରି ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟମୁଖୀ ଫୁଲ ପ୍ରଦାନ କରିବେ | ଏହା ପରେ ୯ ଟି ଅଶ୍ବତ୍ଥ ପତ୍ର ନେଇ ଶ୍ରୀ ରାମଙ୍କ ନାମ ଚନ୍ଦନ କାଠରେ ଲେଖି ହନୁମାନଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ, ହନୁମାନଙ୍କୁ ୧୦୮ ଥର ପରିକ୍ରମା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ନିଜ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବାକୁ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରନ୍ତୁ |

୪. ୭ଦିନ ପାଇଁ ହନୁମାନଙ୍କର ବିଶେଷ ପୂଜା କରନ୍ତୁ | ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଦୈନିକ ୧୦ ଥର ହନୁମାନ ଅଷ୍ଟକ ଏବଂ ହନୁମାନ ଚାଲିସା ପଢ଼ନ୍ତି, ତେବେ ସେ ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଆନ୍ତି |

୫. ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରତିଦିନ ଏକ ଅଶ୍ବତ୍ଥ ଗଛ ତଳେ ବସି ଦକ୍ଷିଣ ଆଡକୁ ମୁହଁ କରି ହନୁମାନ ଚାଲିସା ପଢ଼ନ୍ତି, ତେବେ ଜୀବନରେ ଧନର ଦ୍ୱାର ଖୋଲିଯାଏ | ଯଦି ଆପଣ ଗ୍ରହମାନଙ୍କର ସମସ୍ୟା ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି, ତେବେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏବଂ ଶନିବାର ଦିନ ହନୁମାନଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ଗୁଡ଼ ଏବଂ ବୋଟର ପ୍ରସାଦ ବାଣ୍ଟନ୍ତୁ ଏବଂ ହନୁମାନ ଚାଲିସା ନିଶ୍ଚିତ ପଢ଼ନ୍ତୁ|

Leave A Reply

Your email address will not be published.