ବାସ୍ତୁ ସହିତ ଜଡିତ ଏହି ପାଂଚଟି ଉପାୟ ଆପଣଙ୍କ ଘରୁ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିକୁ କରିବ ଦୂର

ଅନେକ ଥର ଘରେ ଜିନିଷର ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ବାସ୍ତୁ ନିୟମ ବିରୋଦ୍ଧୀ ହୋଇଥାଏ, ଯାହା ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣା ମଧ୍ୟ ନଥାଏ । ଫଳରେ ଘରେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥାଏ | ଯଦି ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଅଣଦେଖା କରାଯାଏ, ତେବେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରେ | ଏହି ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଅଶାନ୍ତି, ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା, ଅସୁସ୍ଥତା, ପାରିବାରିକ କଳହ ଏବଂ ଦୁଃଖକୁ ବଢ଼ାଇଥାଏ | ଯଦି ଆପଣ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଅଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରୁଛି, ତେବେ ଆପଣ କିଛି ସହଜ ବାସ୍ତୁ ପ୍ରତିକାର ଗ୍ରହଣ କରି ସେଗୁଡିକୁ ନିଜ ଘରୁ ଦୂରେଇ ଦେଇ ପାରିବେ |

ସଠିକ୍ ଦିଗରେ ଜଳ

ଘରେ ଜଳର ସଠିକ୍ ବ୍ୟବହାର ଦ୍ୱାରା ଘରେ ବ୍ୟାପିଥିବା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଦୂର ହୋଇପାରିବ | ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଜଳକୁ ଦକ୍ଷିଣ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ, କାରଣ ଅଗ୍ନି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଏହି ଦିଗଟି ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଉତ୍ତର, ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଏବଂ ପୂର୍ବ ଦିଗଗୁଡିକ ଜଳ ପାଇଁ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏକ ପାତ୍ରରେ ଶୁଦ୍ଧ ପାଣି କିମ୍ବା ଗଙ୍ଗା ଜଳ ଭରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ୪ ରୁ ୫ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୂର୍ଯ୍ୟ କିରଣରେ ରଖନ୍ତୁ | ନିଜର ଇଷ୍ଟଦେବତାଙ୍କ ନାମ ନେଇ ଆମ୍ବ କିମ୍ବା ଅଶୋକା ପତ୍ର ସାହାଯ୍ୟରେ ସେହି ଜଳକୁ ଘରର ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ସିଞ୍ଚନ କରନ୍ତୁ, ଘରେ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତିର ବାସ ରହିବ |

କର୍ପୂର ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ

କର୍ପୂର ନିୟମିତ ବ୍ୟବହାର ଘରର ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିକୁ ଦୂର କରିଥାଏ, ଏହା ବ୍ୟତୀତ, କର୍ପୂର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ଉପଯୋଗୀ ଅଟେ | ଏକ ରୂପା ପାତ୍ରରେ ଲବଙ୍ଗ ଏବଂ କର୍ପୂର ଜଳାଇ ନିୟମିତ ଭାବରେ ଏହାକୁ ଘର ସାରା ବୁଲାନ୍ତୁ | ଏହା ଜୀବନର ବାଧାବିଘ୍ନକୁ ଦୂରକରିବ ଏବଂ ବିଗିଡ଼ିଯାଇଥିବା କାମ ମଧ୍ୟ ଠିକ ହୋଇଯିବ । ଦୋକାନ କିମ୍ବା ପ୍ରତିଷ୍ଠାନରେ ଭସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ ସବୁବେଳେ କ୍ଷତି ହୋଇଥାଏ | ଘର କିମ୍ବା ପ୍ରତିଷ୍ଠାନରେ ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ଏବଂ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଗୋଟା କର୍ପୂର ରଖନ୍ତୁ | ଏହା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଦୂର କରିବା ସହିତ ଅର୍ଥ ଆଗମନକୁ ମଧ୍ୟ ବଢ଼ାଇଥାଏ ।

ଲୁଣ ଆରାମ ଦେବ

ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ରୋକିବାରେ ଲୁଣ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ପ୍ରତିକାର | ସୈନ୍ଧବ୍ୟ ଲୁଣକୁ ଏକ ଗ୍ଲାସ୍ ପାତ୍ରରେ ରଖି ଏହାକୁ ଶୌଚାଳୟରେ ରଖିବା ଦ୍ବାରା ଏହା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସମାପ୍ତ କରେ | ପନ୍ଦର ଦିନ ପରେ ଲୁଣ ବଦଳାନ୍ତୁ | ବାସ୍ତବରେ, ଉଭୟ ଲୁଣ ଏବଂ ଗ୍ଲାସ୍ ହେଉଛି ରାହୁର ବସ୍ତୁ ଯାହା ରାହୁର ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବକୁ ଦୂର କରିଥାଏ | ରାହୁକୁ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଏବଂ ଜୀବାଣୁ, ଯାହା ସଂକ୍ରମଣ ଦେଇଥାଏ, ତାହାର କାରକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହି କାରଣରୁ ପରିବାରର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଉଭୟ ପ୍ରଭାବିତ ହୁଏ | ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ପାଣିରେ ଏକ ଚାମଚ ଲୁଣ ମିଶାଇ ହାତ ଏବଂ ପାଦ ଧୋଇବା ଦ୍ୱାରା ଶାରୀରିକ ଥକାପଣ ଦୂର ହୋଇଥାଏ, ଚାପ ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଭଲ ନିଦ୍ରା ଆସିଥାଏ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ରାହୁ ଏବଂ କେତୁଙ୍କ ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଯାଏ |

ଘଂଟି ବଜାଇବା ହୋଇଥାଏ ଭଲ

ସକାଳେ ଭଗବାନଙ୍କ ଆରତୀ କରିବା ସମୟରେ ପୂଜାପାଠରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଘଣ୍ଟି ବଜାଇବା ଦ୍ୱାରା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଘରୁ ବାହାରିଯାଏ, ଘରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବିସ୍ତାର ହୋଇଥାଏ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଶାରୀରିକ, ମାନସିକ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିଥାଏ | ଏହାର ସୁମଧୁର ଶବ୍ଦ ମନକୁ ଶାନ୍ତ କରିଥାଏ ଏବଂ ଘରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଆଣିଥାଏ |

ଘରେ ଶଙ୍ଖ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ବାସ୍ତୁ ଦୋଷରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବା ସହିତ ଧନ ଏବଂ ଆରୋଗ୍ୟ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ | ଯଦି ଘରର କୌଣସି ଅଂଶରେ ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ଅଛି, ତେବେ ସେହି କୋଣରେ ଏକ ଶଙ୍ଖ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ସେଠାରେ ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ଦୂର ହୋଇଯାଏ, ଘରେ ସମୃଦ୍ଧତା ରହିଥାଏ | ସେହିଭଳି, ଶଙ୍ଖନାଦ ଦ୍ବାରା ଏହାର ଶବ୍ଦ ଯେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚେ ସେଠାର ବାୟୁ ନିର୍ମଳ ଏବଂ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୁଏ, ନକାରାତ୍ମକତା ଦୂର ହୁଏ | ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟିର ପ୍ରଭାବକୁ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଶଙ୍ଖରେ ଗାଇର କ୍ଷୀରକୁ ରଖି ନିୟମିତ ଭାବେ ଘରେ ସିଂଚନ କରାଯାଏ,ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବଢ଼ାଇଥାଏ | ଭଗବାନଙ୍କ ଉପାସନାରେ ଏକ ଶଙ୍ଖ ବଜାଇବା ପଛର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ହେଉଛି ଏହାର ଆଖପାଖ ପରିବେଶ ଶୁଦ୍ଧ ଏବଂ ନିର୍ମଳ ହେବା | ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁ ଘରେ ଶଙ୍ଖ ରଖାଯାଏ, ସେଠାରେ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସବୁଆଡେ ପ୍ରବାହିତ ହୁଏ |

Comments are closed.