୧୬୦୦୦ ଫୁଟରେ ସ୍ବାଧିନତା ଦିବସ ପାଳିଲେ ସୈନିକ, ପାଙ୍ଗଙ୍ଗ ହ୍ରଦ କୂଳରେ ଲହରାଇଲେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା

ଆଜି ଦେଶ ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୪ ତମ ବାର୍ଷିକୀ ପାଳନ କରୁଛି। ଏହି ଅବସରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଲାଲ କିଲ୍ଲାର ପ୍ରାଚୀରରୁ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରୁଥିବାବେଳେ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସରେ ଦେଶକୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ସାରା ଦେଶରେ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହେଉଛି | ଏଥି ସହିତ ଲଦାଖର ଇଣ୍ଡୋ-ତିବ୍ଦତୀୟ ସୀମା ପୋଲିସ (ଆଇଟିବିପି) କର୍ମଚାରୀମାନେ ପାଙ୍ଗଙ୍ଗ ସୋ ହ୍ରଦ କୂଳରେ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି।

Image :Amar Ujala

ଆଇଟିବିପି ଯବାନମାନେ ପ୍ରାୟ ୧୬୦୦୦ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରି ଦେଶର ଉତ୍ସବରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି | ସେମାନେ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉତ୍ସାହରେ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଭାରତ ମାତା କି ଜୟଙ୍କ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଛନ୍ତି ।
Image :The Economic Times

ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆଇଟିବିପି ଯବାନମାନେ ତ୍ରିକୋଣକୁ ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ ନିଜର ସଲାମି ଦେଇଛନ୍ତି | ଆଇଟିବିପି ଯବାନମାନେ ପାଙ୍ଗୋଙ୍ଗ ସୋ ହ୍ରଦ କୂଳରେ ୧୬୦୦୦ ହଜାର ଫୁଟ ଉଚ୍ଚରେ ଲଦାଖରେ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ସୈନିକମାନେ ତ୍ରିରଙ୍ଗାକୁ ଅଭିବାଦନ ଜଣାଇଲେ। ସେମାନେ ହ୍ରଦ କୂଳରେ ଠିଆ ହୋଇ ଭାରତ ମାତା କି ଜୟ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଥିଲେ।

କରୋନା ସଙ୍କଟ ଯୋଗୁଁ ସାରା ଦେଶରେ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ରଙ୍ଗ ଫିକା ପଡ଼ିଯାଇଛି, କିନ୍ତୁ ଲୋକମାନେ ସତର୍କତାର ସହ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗ ଦେଉଛନ୍ତି | ଏଥି ସହିତ, ଆଇଟିବିପି ସୈନିକମାନେ ଲଦାଖରେ ଥିବା ତ୍ରିରଙ୍ଗାକୁ ଉଠାଇ ଏହି ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ଦେଶ ସହ ଛିଡା ହୋଇଛନ୍ତି।

Image:Hindustan Times

Comments are closed.