ହିନ୍ଦୀ ନ ଜାଣି ମଧ୍ୟ ସାରେଗାମାପା ଟ୍ରଫି ହାତେଇଛନ୍ତି ୧୨ ବର୍ଷୀୟା ଆର୍ଯ୍ୟା ନନ୍ଦା

0

ସାରେଗାମାପା ଆଉ ଏକ ସିଜନ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି ଏବଂ ଟିଭି ଜଗତକୁ ଏହାର ନୂତନ ସିଙ୍ଗିଙ୍ଗ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ମିଳିଯାଇଛି | କେରଳରୁ ଆସିଥିବା ଆର୍ଯ୍ୟା ନନ୍ଦା ବାବୁ ସାରେଗାମାପାର ୨୦୨୦ ଟ୍ରଫି ଜିତିଛନ୍ତି। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆର୍ଯ୍ୟା ନନ୍ଦାଙ୍କ ବିଷୟରେ କିଛି କଥା ..

ଆର୍ଯ୍ୟ ନନ୍ଦା ବାବୁ କେରଳର କାଲିକଟରୁ ଆସିଛନ୍ତି। ଆର୍ଯ୍ୟା ନନ୍ଦା ସାରେଗାମାପା ଶୋ’ର ଚାମ୍ପିଅନ୍ ହୋଇଛନ୍ତି ସତ କିନ୍ତୁ ସେ ହିନ୍ଦୀ ବୁଝିନ୍ତି ନାହିଁ | ସେ ନିଜେ ସୋ’ରେ ଏହା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ।

ଫିନାଲେରେ ପରଫରମାନ୍ସ ପୂର୍ବରୁ ଆର୍ଯ୍ୟ ନନ୍ଦା ତାଙ୍କ ଯର୍ଣ୍ଣି ଏପିସୋଡରେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଅଡିସନ୍ ପାଇଁ ଆସିବାବେଳେ ଜଜ୍ ଅଲକା ୟାଗନିକ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ କଥା ବୁଝି ପାରିନଥିଲେ। ଏହାର କାରଣ ଥିଲା ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କ ସହ ହିନ୍ଦୀରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେଉଥିଲେ ଏବଂ ଆର୍ଯ୍ୟା ହିନ୍ଦୀ ଜାଣି ନଥିଲେ।

ଆର୍ଯ୍ୟ ନନ୍ଦାଙ୍କୁ ୧୨ ବର୍ଷ ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କ ସହିତ କେରଳରେ ରୁହନ୍ତି | ଏହି ସଫଳତାରେ ତାଙ୍କ ପିତାମାତା ବହୁତ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି | ହିନ୍ଦୀ ନ ଆସିବା ସତ୍ତ୍ବେ ଆର୍ଯ୍ୟା ନିଜ ସ୍ୱର ସହିତ ସରେଗାମାପା ମଞ୍ଚରେ ବିଚାରପତି ଅଲକା ୟାଗନିକ୍, ଜାଭେଦ୍ ଅଲି ଏବଂ ହିମେଶ ରେଶମିଆଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିପାରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଶୋ’କୁ ଆସୁଥିବା ଅତିଥିମାନଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଏକ ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିଛନ୍ତି।

ତାଙ୍କ ବିଜୟରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇ ଆର୍ଯ୍ୟ ନନ୍ଦା ବାବୁ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଛନ୍ତି, “ସତ କହିବାକୁ ଗଲେ ମୋର ସ୍ୱପ୍ନ ସାକାର ହୋଇଛି। ସାରେଗାମାପା ଲିଟିଲ୍ ଚାମ୍ପସ୍ ର ଏହି ଯାତ୍ରା ମୋ ପାଇଁ ଏକ ଉତ୍ତମ ଶିକ୍ଷା ଅଭିଜ୍ଞତା ଥିଲା | ମୁଁ ସମସ୍ତ ପରାମର୍ଶଦାତା ଏବଂ ବିଚାରପତିଙ୍କ ପ୍ରତି କୃତଜ୍ଞ, ଯେଉଁମାନେ ମୋତେ ସର୍ବଦା ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଜଣେ ଗାୟକ ଭାବରେ ମୋର ଦକ୍ଷତାକୁ ଚିହ୍ନିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି |

ମୋର ପ୍ରତିଭା ଦେଖାଇବା ପାଇଁ ମୁଁ ଏହି ସୁଯୋଗ ପାଇଥିବାରୁ ମୁଁ ବହୁତ ଖୁସି ଏବଂ ମୋତେ ଏହି ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିବାରୁ ମୁଁ ସାରେଗାମାପା ଲିଟିଲ୍ ଚାମ୍ପିସ୍ ଏବଂ ଜି ଟିଭି ପାଇଁ କୃତଜ୍ଞ। ”

Leave A Reply

Your email address will not be published.