ଏବେ ନୂଆ ମୋଡ଼ ନେଉଛି ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା, ଦୁଇଟି ରାଜ୍ୟରେ ଚାଲିଛି ଅନୁସନ୍ଧାନ

0

ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବାହାରକୁ ଆସୁଥିବା ସୂଚନା ହେତୁ ଏହି ମାମଲା ଅଧିକ ଜଟିଳ ହୋଇ ନୂଆ ମୋଡ଼କୁ ଆସିଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା ଅଭିନେତ୍ରୀ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ। ସେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ଅନେକ ଗମ୍ଭୀର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି।

ରିୟା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ବ୍ଲାକମେଲ କରୁଥିଲେ ବୋଲି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା କହିଛନ୍ତି। ସେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ପରିବାରଠାରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ସହିତ ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ। ଏହି ସଂପର୍କରେ ବିହାରରେ ରିୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ରେଜିଷ୍ଟର ହୋଇଛି। ଏବେ କହିବାକୁ ଗଲେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିସାରିଛି। ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଆହୁରି ଅନେକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ବାକି ଅଛି | କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ କୁହାଯାଉଛି ଯେ ବିହାରରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଏଫଆଇଆର ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ମାମଲାରେ ପ୍ରଥମ।

ହଁ, ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ଆଇନଗତ ଭାବରେ ବୁଝିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି, ତେବେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମାମଲାରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟାଲ୍ ଡେଥ୍ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସେ CRPC ର ଧାରା ୧୭୪ ଅନୁଯାୟୀ ଏହା କରିଛନ୍ତି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିହାରରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ଏହି ମାମଲାରେ ପ୍ରଥମ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯିବ। ବର୍ତ୍ତମାନ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହେବା ପରେ ବିହାର ପୋଲିସ ଏହାକୁ ଅଧିକ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସକୁ ପଠାଇବା ଉଚିତ୍। କିନ୍ତୁ ଯଦି ଅଭିଯୁକ୍ତ କୋର୍ଟରେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାନ୍ତି, ତା’ହେଲେ ଏହାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ମଧ୍ୟ ନ୍ୟାୟପାଳିକାଙ୍କ ଉପରେ ଛାଡି ଦିଆଯିବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.