ଭାରତର ବିଜୟ ପରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଦ୍ରାବିଡ, କହିଲେ ଆମ ପାଇଁ ଥିଲା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମ୍ୟାଚ

ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ୩ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିବା ପରେ ଭାରତ ଦିନିକିଆ ସିରିଜରେ ୨-୦ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛି । ଦୀପକ ଚହରଙ୍କ ଜବରଦସ୍ତ ବ୍ୟାଟିଂ ଭାରତକୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ୩ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା । ଭାରତର ସ୍ମରଣୀୟ ବିଜୟ ପରେ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ମ୍ୟାଚ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମରେ ଭାଷଣ ଦେଇଥିଲେ । ବିସିସିଆଇ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ଭାଷଣର ଭିଡିଓ ଟ୍ୱିଟରରେ ସେୟାର କରିଛି । ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସହିତ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଯାଇଛନ୍ତି । ଦଳରେ ଅନେକ ଯୁବ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ କୋଚିଂରେ ବହୁତ କିଛି ଶିଖୁଛନ୍ତି। ବିସିସିଆଇର ସେୟାର କରିଥିବା ଭିଡିଓରେ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ କହୁଛନ୍ତି, ‘ଆମେ ଫଳାଫଳକୁ ସଠିକ୍ ଦିଗରେ ଶେଷ କରିଛୁ । ଏହା ଚମତ୍କାର ଥିଲା ।

ଯଦିଓ ଆମେ ଏହାକୁ ସଠିକ୍ ଦିଗରେ ଶେଷ କରୁନାହୁଁ । ଏହି ମ୍ୟାଚ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା । ତୁମେ ସମସ୍ତେ ଏକ ଚମତ୍କାର ଖେଳିଚ । ‘ ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବିଷୟରେ କହିବାର ଏହା ସମୟ ନୁହେଁ। ଯେତେବେଳେ ଆମେ ସବୁକିଛି ବିଶ୍ଳେଷଣ କରିବୁ ଆମେ ଆମର ବୈଠକରେ ଏ ବିଷୟରେ କହିବୁ। କିନ୍ତୁ ଯଦି ପୁରା ମ୍ୟାଚକୁ ଦେଖାଯାଏ ତାହେଲେ ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନ ବହୁତ ଭଲ ଥିଲା। ଦ୍ରାବିଡ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଜାଣିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ହାରିବା ପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଫେରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଆୟୋଜକ ଟିମ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜକୁ ଭାରତ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଭଳି ଜବାବ ଦେଇଛି ଏହା ଗର୍ବର ବିଷୟ। ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଆମକୁ ବିପକ୍ଷ ଟିମକୁ ସମ୍ମାନ କରିବାକୁ ପଡିବ। ସେମାନେ ଓଲଟା ପ୍ରହାର କରିଥିଲେ ଏବଂ ଆମେ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଦଳ ଭଳି ଜବାବ ଦେଇଥିଲୁ। ଆପଣ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗର୍ବିତ, ବହୁତ ଭଲ କାମ କରିଛନ୍ତି।”

Comments are closed.