ଏବେ ହାତଘଂଟାରେ ପେମେଂଟ କରିପାରିବେ ଏସବିଆଇ ଗ୍ରାହକ

0

କରୋନା ସଙ୍କଟରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ଡିଜିଟାଲ ଟ୍ରାଞ୍ଜାକ୍ସନ ଉପରେ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରୁଛି। ଏଥି ସହିତ, ସପିଂ କରିବା ସମୟରେ ଯୋଗାଯୋଗହୀନ ପେମେଣ୍ଟ ସୁବିଧାର ଫାଇଦା ଉଠାଇବା ପାଇଁ କୁହାଯାଉଛି | ଏଥିପାଇଁ ସରକାରୀ ଏବଂ ବେସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶର ସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏସବିଆଇ ଏକ ନିଆରା ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି।

ଅସଲରେ ଏସବିଆଇ, ୱାଚ୍ କମ୍ପାନୀ ଟାଇଟନ୍ ସହିତ ଏକ ଚୁକ୍ତି କରିଛି | ଏହି ଚୁକ୍ତିନାମା ଅନୁଯାୟୀ, ଟାଇଟନ୍ ଏପରି ଘଣ୍ଟା ପ୍ରଦାନ କରୁଛି, ଯାହା ବିନା ଯୋଗାଯୋଗରେ ଦେୟ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇବାରେ ସକ୍ଷମ | ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି କି ସପିଂ ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପେମେଣ୍ଟ ପାଇଁ କାର୍ଡ ବ୍ୟବହାର କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡ଼ିବ ନାହିଁ |

ଏସବିଆଇ କହିଛି ଯେ ଏହି ଘଣ୍ଟାଗୁଡ଼ିକରେ ଏହାର ମୋବାଇଲ୍ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ଆପ୍ SBI YONO ସହିତ ସଜାଯାଇଛି | ଏହି ଘଣ୍ଟାଗୁଡ଼ିକର ସାହାଯ୍ୟରେ ଗ୍ରାହକମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡ ବ୍ୟବହାର ନକରି ପଏଣ୍ଟ ଅଫ୍ ସେଲ (POS) ମେସିନରୁ ପେମେଣ୍ଟ କରିପାରିବେ |

ଏସବିଆଇ କାର୍ଡକୁ ସ୍ୱାଇପ୍ କିମ୍ବା ଏଂଟର କରିବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ | ପିନ୍ ଏଂଟର ନକରି ୨୦୦୦ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇପାରିବ | ବାସ୍ତବରେ, ୱାଚ୍ ଷ୍ଟ୍ରାପରେ ଏକ ସୁରକ୍ଷିତ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ନିୟର ଫିଲ୍ଡ କମ୍ୟୁନିକେସନ (NFC) ଚିପ୍ ଅଛି ଯାହା ଏକ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ କଂଟାକ୍ଟଲେସ ଏସବିଆଇ ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସକ୍ଷମ କରିଥାଏ |

ଏସବିଆଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରଜନୀଶ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସୁବିଧା ପାଇବା ପାଇଁ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ YONO ର ପଞ୍ଜୀକୃତ ଉପଭୋକ୍ତା ହେବାକୁ ପଡିବ। ଆପଣଙ୍କୁ କହି ରଖୁଛୁ ଯେ ୟୋନୋର ୨୬୦ ଲକ୍ଷ ଉପଭୋକ୍ତା ଅଛନ୍ତି |

ଟାଇଟନ ଘଣ୍ଟାରେ ଏହି ପେମେଣ୍ଟ ଫିଚରକୁ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ୨୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ କଣ୍ଟାକ୍ଟଲେସ ମାଷ୍ଟରକାର୍ଡ ଏନାବଲଡ ପଏଣ୍ଟ ଅଫ୍ ସେଲ (POS) ମେସିନରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ |ଏହି ଘଣ୍ଟାର ମୂଲ୍ୟ ୨୯୯୫ ରୁ ୫୯୯୫ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଅଟେ । ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କଲେକ୍ସନରେ ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ପାଇଁ ତିନୋଟି ଷ୍ଟାଇଲ ଏବଂ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁଇଟି ଷ୍ଟାଇଲ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.