ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନରେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କୁ ଆଲମଣ୍ଡ ଉପହାର ଦିଅନ୍ତୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ‘ରାକ୍ଷୀ’ ବାନ୍ଧି ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ବନ୍ଧନକୁ ସମ୍ମାନ ଦେବା, ଭାଇଭଉଣୀ ମାନଙ୍କର ପରସ୍ପର ପ୍ରତି ଥିବା ପ୍ରେମ ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସର ପ୍ରତୀକାତ୍ମକ ଏବଂ ଅକଳନୀୟ ଉପହାର ସହିତ ପରସ୍ପର ପ୍ରତି ଅତ୍ୟଧିକ ସ୍ନେହ ପ୍ରେମ ଦେଖାଇବାକୁ ଏହି ସୁଯୋଗର ଖୁସିରେ ଅପେକ୍ଷା କରିଥାନ୍ତି । ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋରସୋରରେ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ, ଜଣେ ଭାଗ କରୁଥିବା ଉପହାରଗୁଡିକ ବଷୟରେ ଗଭୀର ଭାବରେ ଚିନ୍ତା କରିବାର ମଧ୍ୟ ଏହା ସମୟ ଅଟେ । ଏହି ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନରେ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ କଲ୍ୟାଣକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଆସନ୍ତୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଏକ ବାକ୍ସ – ଏଲମଣ୍ଡରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଏକ ବାକ୍ସ ବାଣ୍ଟି ସେମାନଙ୍କ ଉତ୍ତମ ଯତ୍ନ ନେବା ପାଇଁ ଆମର ବନ୍ଧନକୁ ମଜବୁତ କରିବା! ଅନେକ ଗବେଷଣା ଅଧ୍ୟୟନରେ ମଧୁମେହ ପରିଚାଳନା, ଓଜନ ପରିଚାଳନା, ହୃଦରୋଗ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଆଲମଣ୍ଡ ଉପକାରୀ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି । ସେଗୁଡିକ ଉଦ୍ଭିଦ-ଆଧାରିତ ପ୍ରୋଟିନର ଏକ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନକାରୀ ଉତ୍ସ ଏବଂ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣକୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ରଖିପାରେ । ସୁସ୍ୱାଦୁ ଏବଂ ସୁସ୍ଥ ଆଲମଣ୍ଡକୁ ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ ପରିବେଷଣ କରାଯାଇପାରେ – ସାଧା, ଭଜା କିମ୍ବା ସ୍ୱାଦଯୁକ୍ତ, କିମ୍ବା ଏକ ରେସିପି’ରେ ଏକ ଉପାଦାନ ଭାବରେ ।
ଆଞ୍ଚଳିକ ମୁଖ୍ୟ-ଡାଇଟେଟିକ୍ସ, ମେକ୍ସ ହେଲଥକେୟର- ଦିଲ୍ଲୀ, ରୀତିକା ସମଦ୍ଦାର କହିଥିଲେ, “ପର୍ବ ତଥା ବିଶେଷ ଉତ୍ସବରେ ପାରମ୍ପରିକ ଭାବରେ ଏଲମଣ୍ଡକୁ ଏକ ଶୁଭ ଉପହାର ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି । ଆଲମଣ୍ଡ ଉପହାର ଦେବା ଉତ୍ତମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପହାରର ଏକ ସଙ୍କେତ ଅଟେ କାରଣ ଏହା ଉପହାର ପ୍ରଦାନକାରୀଙ୍କ ଯତ୍ନ ଏବଂ ଚିନ୍ତାକୁ ଦର୍ଶାଇଥାଏ । ଆଲମଣ୍ଡ ପରି ଉପହାର ଏକ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ବିକଳ୍ପ ଅଟେ କାରଣ ସେମାନେ ନା କେବଳ ପୌଷ୍ଟକ ଏବଂ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ସ୍ନାକ୍ସ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ, ବରଂ ନିଜେ ଇସାରା ଜଣଙ୍କର ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସାମଗ୍ରିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଏକ ଆଗ୍ରହର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ ଅଟେ । ତେଣୁ, ଏହି ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନରେ ମନୋଯୋଗୀ ଉପହାର ଦେବା ପାଇଁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଭାଇଭଉଣୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଏଲମଣ୍ଡର ଏକ ବକ୍ସ ବାଣ୍ଟିବାକୁ ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସୁପାରିସ କରିବି ।”

Comments are closed.