ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଭିଡିଓ ଅଭିଯାନରେ ପିଏମ ମୋଦୀ, ଭାରତୀୟ ଆମେରିକୀୟ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ

ଆମେରିକାରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ ତୀବ୍ର ହୋଇଛି ଏବଂ ସମସ୍ତ ଆଖି ଏବେ ଭାରତୀୟ ଆମେରିକୀୟ ଭୋଟରଙ୍କ ଉପରେ ରହିଛି। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଶନିବାର ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ କମର୍ସିଆଲ ଭିଡିଓ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ କ୍ୟାପସନ୍ ଦିଆଯାଇଛି ‘4 ମୋର ଇୟର୍ସ’। ଏହି ଭିଡିଓ ଅଭିଯାନରେ ହାଉଡି ମୋଦୀ ଏବଂ ନମସ୍ତେ ଟ୍ରମ୍ପ ଇଭେଣ୍ଟର ଏକ କ୍ଲିପ୍ ମଧ୍ୟ ରହିଛି, ଯାହା ଟ୍ରମ୍ପ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଥିଲେ ।

ଟ୍ରମ୍ପ ଭିକ୍ଟରୀ ଫାଇନାନ୍ସ କମିଟିର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି କିମ୍ବର୍ଲି ଗିଲଫୋଇ ଏହି ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେରିକାର ଭାରତ ସହ ବହୁତ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ଅଛି ଏବଂ ଆମର ଅଭିଯାନରେ ଭାରତୀୟ ଆମେରିକୀୟଙ୍କ ସମର୍ଥନ ରହିଛି। ଏହି ଭିଡିଓକୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ବଡ ପୁଅ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଜୁନିୟର ମଧ୍ୟ ରିଟ୍ୱିଟ କରିଛନ୍ତି ।


ଏହି ଭିଡିଓ ଅଭିଯାନ ମାଧ୍ୟମରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ୧.୨ ମିଲିୟନ ଭାରତୀୟ ଆମେରିକୀୟ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ସୋମବାରଠାରୁ ରିପବ୍ଲିକାନ୍ ପାର୍ଟି ସମ୍ମିଳନୀ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରାଯିବ, ଯେତେବେଳେ ମାଇକ ପେନ୍ସ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ରହିଛନ୍ତି |

ଏକଦା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବରେ ବିବେଚିତ ହୋଇଥିବା ଭାରତୀୟ ଆମେରିକୀୟ ବଂଶର ନିକ୍କି ହାଲି ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏକ ଅଭିଭାଷଣ ପ୍ରଦାନ କରିବେ। ମିଳିତ ଜାତିସଂଘର ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ ତଥା ଦକ୍ଷିଣ କାରୋଲିନାର ପୂର୍ବତନ ରାଜ୍ୟପାଳ ନିକି ହାଲିଙ୍କର ଭାରତୀୟ ଆମେରିକୀୟ ସମ୍ପ୍ରଦାୟଙ୍କ ଉପରେ ଏକ ଭଲ ପ୍ରଭାବ ବୋଲି ଧରାଯାଏ।

‘4 ମୋର ଇୟର୍ସ’ ଭିଡିଓର ସୃଷ୍ଟିକର୍ତ୍ତାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅଲ ମେସନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଭିଡିଓରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଏବଂ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ଏବଂ ଆମେରିକା ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ଭଲ ବନ୍ଧୁତା ଏବଂ ପ୍ରେମ ଚିତ୍ର ରହିଛି। ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଭାରତୀୟ ସମ୍ପ୍ରଦାୟଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି |

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍ ପାର୍ଟି ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଆମେରିକୀୟମାନଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି। ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍ ପାର୍ଟି ପକ୍ଷରୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜୋ ବିଡେନ ଏବଂ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ କମଲା ହାରିସ୍ ଅଛନ୍ତି। କମଲା ହାରିସ୍ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ବଂଶୋଦ୍ଭବ ଅଟନ୍ତି। ଜୋ ବିଡେନ ତାଙ୍କ ଅଭିଯାନ ସମୟରେ ଭାରତ ସହ ଥିବା ସମ୍ପର୍କକୁ ଦୋହରାଇଛନ୍ତି।

Comments are closed.