ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସହରରେ କେତେ ରହିଛି ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ଜାଣନ୍ତୁ

ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ମୂଲ୍ୟରେ କ୍ରମାଗତ ହ୍ରାସ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ରେକର୍ଡ କରାଯାଉଛି। ଆଜି ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ମୂଲ୍ୟରେ ବୃଦ୍ଧି ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି। (WTI Crude Oil Price) ଅଶୋଧିତ ମୂଲ୍ୟ ୦.୨୮ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି ଏବଂ ବ୍ୟାରେଲ ପିଛା ୭୮.୬୮.ଡଲାରରେ ପହଞ୍ଚିଛି ।

ବ୍ରେଣ୍ଟ କ୍ରୁଡ(Brent Crude)ର ମୂଲ୍ୟ ୧.୨୦ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ପାଇ ବ୍ୟାରେଲ ପିଛା ୮୨.୨୬ ଡଲାରରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆଜି ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି କି ନାହିଁ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି ?

ଆଜି କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ନାହିଁ :

ଦେଶର ସରକାରୀ ତୈଳ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଦେଶର ପ୍ରମୁଖ ସହରଗୁଡ଼ିକରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲର ସର୍ବଶେଷ ହାର ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳ ୬ଟାରେ ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତି। ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ମୂଲ୍ୟ ଆଧାରରେ ଏହି ମୂଲ୍ୟ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଏହି ଦିନ ଦେଶର ଚାରୋଟି ମେଟ୍ରୋରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନାହିଁ। ଏହାପୂର୍ବରୁ, ମେ ୨୧ ପରେ ଦେଶରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନାହିଁ। ମେ ୨୧ରେ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କୁ ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତିରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଥିବା ମୋଦୀ ସରକାର ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ଲିଟର ପିଛା ୮ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଲିଟର ପିଛା ୬ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ କରିଛନ୍ତି। ସେବେଠାରୁ ଦେଶରେ ଏହାର ମୂଲ୍ୟରେ କୌଣସି ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନାହିଁ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଚାରୋଟି ମେଟ୍ରୋ ସହରରେ ଲିଟର ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦର କେତେ ରହିଛି ?

ଦିଲ୍ଲୀରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଲିଟର ପିଛା ୯୬.୭୨ ଟଙ୍କା ଥିବା ବେଳେ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ୮୯.୬୨ ଟଙ୍କା ରହିଛି । ସେହିପରି ମୁମ୍ବାଇରେ ଲିଟର ପିଛା ପେଟ୍ରୋଲ ୧୦୬.୩୧ ଟଙ୍କା ଥିବା ବେଳେ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ୯୪.୨୭ ଟଙ୍ ରହିଛି । ସେହିପରି ଚେନ୍ନାଇରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଲିଟର ପିଛା ୧୦୨.୬୩ ଟଙ୍କା, ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ୯୪.୨୪ ଟଙ୍ ରହିଛି । ସେହିପରି କୋଲକାତାରେ ଲିଟର ପିଛା ପେଟ୍ରୋଲ ୧୦୬.୦୩ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ୯୨.୭୬ ଟଙ୍କା ରହିଛି ।

ଅନ୍ୟ ସହରରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟ-

ନୋଏଡାରେ ପେଟ୍ରୋଲ ୯୬.୭୯ ଟଙ୍କା, ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ୮୯.୯୬ ଟଙ୍କା।
ପାଟନାରେ ପେଟ୍ରୋଲ ୧୦୭.୮୦ ଟଙ୍କା, ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ୯୪.୫୬ ଟଙ୍କା।
ଗୁରୁଗ୍ରାମରେ ପେଟ୍ରୋଲ ୯୬.୮୩ ଟଙ୍କା, ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ୮୯.୭୧ ଟଙ୍କା
ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ପେଟ୍ରୋଲ ୯୬.୫୭ ଟଙ୍କା, ଲିଟର ପିଛା ଡିଜେଲ ୮୯.୭୬ ଟଙ୍କା ।
ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ରେ ପେଟ୍ରୋଲ ୯୬.୨୦ ଟଙ୍କା, ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ୮୪.୨୬ ଟଙ୍କା ।
ଆପଣଙ୍କ ସହରରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଏହି ପଦକ୍ଷେପକୁ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ।

ଆପଣ ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଏସଏମଏସ ମାଧ୍ୟମରେ ଜାଣିପାରିବେ । ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଓଏଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ଆପଣଙ୍କୁ RSP ଓ ଆପଣଙ୍କ ସିଟି କୋଡ୍ ଲେଖିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଏହାକୁ 9224992249 ନମ୍ବରକୁ ପଠାଇବାକୁ ପଡିବ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ସହର ପାଇଁ କୋଡ୍ ଅଲଗା, ଯାହାକୁ ଆପଣ IOCL ୱେବସାଇଟରୁ ପାଇବେ ।

Comments are closed.