ଆପଣଙ୍କ ବିଷୟରେ ଅନେକ କିଛି କହିଥାଏ ଆପଣଙ୍କ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ର ଅଭ୍ୟାସ, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି

ମଣିଷ ବହୁତ ରହସ୍ୟମୟ ଅଟେ | ତାର ମନରେ କ’ଣ ଚାଲିଛି, ସେ କିପରି ? ଏହା ଜାଣିବା କଷ୍ଟକର | ଆମର ଅଭ୍ୟାସ ଆମ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ବିଷୟରେ କହିଥାଏ | ଚାଲିବା, ଶୋଇବା, ବସିବା ଏବଂ ଖାଇବା ମଧ୍ୟ ଆମର ଆଚରଣ ବିଷୟରେ ବହୁତ କିଛି କହିଥାଏ | ଆମର ଖାଇବା ଅଭ୍ୟାସ ଆମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ସୂଚନା ଦେଇଥାଏ |ମନୋବିଜ୍ଞାନ ଅନୁଯାୟୀ, ଆମେ ଜଣଙ୍କର ଅଭ୍ୟାସରୁ କାହାର ଆଚରଣ ବିଷୟରେ ଜାଣିପାରିବା | ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ତେବେ ତୁମେ ସେମାନଙ୍କ ଖାଇବା ଅଭ୍ୟାସକୁ ଦେଖି ଏହା ବିଷୟରେ ଜାଣିପାରିବ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆପଣଙ୍କ ଖାଇବା ଅଭ୍ୟାସ ଆପଣଙ୍କ ବିଷୟରେ କେଉଁ ସୂଚନା ଦେଇଥାଏ |

ଜଲଦି ଜଲଦି ଖାଦ୍ୟ ଖାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ

ଅନେକ ଲୋକ ଖାଦ୍ୟ ଏତେ ଶୀଘ୍ର ଖାଆନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଏହାକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ଚୋବାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ | ଏହିପରି ଲୋକମାନେ ଜୀବନରେ ସବୁକିଛି ପାଇବାକୁ ତତ୍ପର ଅଟନ୍ତି | ଏହି ଲୋକମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଇଚ୍ଛା ଶୀଘ୍ର ପୂରଣ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି | ଯେଉଁମାନେ ଶୀଘ୍ର ଖାଆନ୍ତି ସେମାନେ ଉଚ୍ଚାଭିଳାଷୀ ଅଟନ୍ତି | ସେ କ୍ୟାରିଅର୍ ହେଉ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କିଛି, ସବୁକିଛି ଉପରେ ଧୈର୍ଯ୍ୟ ନଥାଏ |

ଧୀର ଭୋଜନକାରୀ

ଯେଉଁମାନେ ଧୀରେ ଧୀରେ କାମ କରନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରାଯାଏ | କିନ୍ତୁ ଯେଉଁମାନେ ଧୀରେ ଧୀରେ ଖାଆନ୍ତି ସେମାନେ ପ୍ରଶଂସା ପାଇବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ଅଟନ୍ତି | ଧୀରେ ଧୀରେ ଖାଉଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କର ବହୁତ ଧୈର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଆତ୍ମ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରହିଥାଏ | ଆରାମରେ ଖାଉଥିବା ଲୋକ ନିଜ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖନ୍ତି, ଏହିପରି ଲୋକମାନେ ସକରାତ୍ମକ ଅଟନ୍ତି | ଏହି ଲୋକମାନେ ଜୀବନରେ ହତାଶ ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ | ଆମର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ପରୀକ୍ଷା ମନୋବିଜ୍ଞାନ ଉପରେ ଆଧାରିତ, ଏହା ସେହିପରି ହୋଇଥାଏ ଯେପରି ତୁମେ କାହାର ମନ ପଢି ନେଇଛ |

Comments are closed.