ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ଅଯୋଧ୍ୟା ଗସ୍ତକୁ ସାଂସଦ ଅସଦୁଦ୍ଦିନ ଓୱାଇସିଙ୍କ ବିରୋଧ, ରାମ ମନ୍ଦିରର ଭୁମି ପୂଜନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ସମ୍ପୃକ୍ତିକୁ ଶପଥର ଉଲ୍ଲଂଘନ ବୋଲି ଦର୍ଶାଇଲେ

0

ସାଂସଦ ଅସଦୁଦ୍ଦିନ ଓୱାଇସି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଅଯୋଧ୍ୟା ଗସ୍ତକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ଓୱାଇସି କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଭୁମି ପୂଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଂଶଗ୍ରହଣ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସାମ୍ବିଧାନିକ ଶପଥର ଉଲ୍ଲଂଘନ ହେବ। AIMIM ସଭାପତି ଓୱାଇସି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଧର୍ମନିରପେକ୍ଷତା ସମ୍ବିଧାନର ମୌଳିକ ଗଠନର ଏକ ଅଂଶ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଅଗଷ୍ଟ ୫ରେ ଅଯୋଧ୍ୟା ଗସ୍ତ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ଏଠାରେ ସେ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଭୁମି ପୂଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଜଡିତ ହେବେ। ଶ୍ରୀ ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ତିର୍ଥ କ୍ଷେତ୍ରର ଟ୍ରଷ୍ଟ ଏହାର ରାମ ମନ୍ଦିର ଆନ୍ଦୋଳନ ସହିତ ଜଡିତ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଛି |

ସୂଚନାନୁସାରେ, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଅତିଥି ସଂଖ୍ୟା ୨୦୦ ରେ ସୀମିତ ରହିବ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଯୋଧ୍ୟା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ପୁରା ଯୋଜନା PMOଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି |

ଏଆଇଏମ୍ଆଇଏମ୍ ସାଂସଦ ଅସଦୁଦ୍ଦିନ ଓୱାଇସି ଏହି ଗସ୍ତ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି। ଓୱାଇସି ଲେଖିଛନ୍ତି, “ଭୁମି ପୂଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସରକାରୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ ତାଙ୍କ ସାମ୍ବିଧାନିକ ଶପଥର ଉଲ୍ଲଂଘନ ହେବ। ଧର୍ମନିରପେକ୍ଷତା ହେଉଛି ସମ୍ବିଧାନର ମୌଳିକ ଗଠନର ଏକ ଅଂଶ।”


ଓୱାଇସି ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଭୁଲି ପାରିବୁ ନାହିଁ ଯେ ବାବ୍ରି ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ୪୦୦ ବର୍ଷ ଠିଆ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ୧୯୯୨ରେ ଏହା ଏକ ଅପରାଧୀ ଗୋଷ୍ଠୀ ଦ୍ୱାରା ଭାଙ୍ଗି ଦିଆଯାଇଥିଲା।

Leave A Reply

Your email address will not be published.