୫୦ ହଜାରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି ଗୋଟିଏ ଅଣ୍ଡା ! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ବିଶେଷତା ?

ଭାରତରେ ଏକ ଅଣ୍ଡା ସାଧାରଣତ ପାଞ୍ଚ ରୁ ଆଠ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉପଲବ୍ଧ | କିନ୍ତୁ ଯଦି ତୁମେ ସୂଚନା ପାଇବ ଯେ କୁକୁଡ଼ା ଅଣ୍ଡାର ମୂଲ୍ୟ ୫୦ ହଜାର, ତୁମେ ଏହାକୁ ବିଶ୍ବାସ କରିବ କି? କିନ୍ତୁ ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସତ୍ୟ |

ବାସ୍ତବରେ ଗୋଟିଏ କୁକୁଡ଼ା ଏପରି ଏକ ଅଣ୍ଡା ଦେଇଛି ଯାହା ୫୦୦ ପାଉଣ୍ଡରେ ଅର୍ଥାତ୍ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି | ଏହି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଣ୍ଡା ବ୍ରିଟେନରେ ରହୁଥିବା ପରିବାର ଦ୍ୱାରା ବିକ୍ରି ହେଉଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଙ୍କି ମାରୁଛି ଯେ ଏହି ଅଣ୍ଡାରେ କଣ ଅଛି ଯେ ତାହା ୫୦ ହଜାରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କାହିଁକି ଏହି ଅଣ୍ଡା ଏତେ ମହଙ୍ଗା ବିକ୍ରି ହେଉଛି?

ଏକ ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବ୍ରିଟେନର ଏକ ପରିବାର ପ୍ରାୟ ୨୦ ବର୍ଷ ଧରି ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା କୁକୁଡ଼ା ପାଳୁଛନ୍ତି। ଦିନେ ଏହି କୁକୁଡ଼ାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଅଦ୍ୱିତୀୟ ଅଣ୍ଡା ଦେଇଥିଲା, ଯାହା ଆନ୍ନାବେଲଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲା ​​| ଅନନ୍ୟ ଅଣ୍ଡା ଦେଉଥିବା କୁକୁରର ନାମ ହେଉଛି ଟ୍ୱିନ୍ସକି |

ବିରଳ ଅଣ୍ଡାର ବିଶେଷତା ଜାଣ

କୁକୁଡ଼ାଟି ଯେଉଁ ଅଣ୍ଡା ଦେଇଥିଲା ତାହା ଗୋଲାକାର ଥିଲା ଏବଂ ଅନ୍ନାବଲ୍ ଅଣ୍ଡା ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ | ଗୁଗୁଲରେ ଆନ୍ନାବେଲଙ୍କୁ ଖୋଜିବା ପରେ ଏହା ଦେଖାଗଲା ଯେ ଏହା ଏକ ବିରଳ ଅଣ୍ଡା ଅଟେ |

ଏହି ଅଣ୍ଡାର ଗଠନ ଅନ୍ୟ ଅଣ୍ଡା ପରି ନଥିଲା, କାରଣ ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଗୋଲାକାର ଥିଲା | ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଅଣ୍ଡାରେ ଗୋଟିଏ ଅଣ୍ଡା ଏଭଳି ହୋଇଥାଏ | ଆନ୍ନାବେଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଏତେ ଗୋଲାକାର ଯେ ଟେବୁଲ ଉପରେ ରଖିବା ପରେ ଏହା ତଳେ ପଡିପାରେ |

ଆନ୍ନାବେଲ ପୂର୍ବରୁ ଅଣ୍ଡାର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ମୂଲ୍ୟ ୧୦ ହଜାରରେ ରଖିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ନିଲାମରେ ବଢ଼ି ଚାଲିଥିଲା ​​| ସେ ଏହାକୁ ଇ-କମର୍ସ ୱେବସାଇଟରେ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଠାରେ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ £୪୮୦ ଅର୍ଥାତ୍ ୪୭ ହଜାରରେ ପହଞ୍ଚିଛି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏହି ଅନନ୍ୟ ଏବଂ ବିରଳ ଅଣ୍ଡାର ମୂଲ୍ୟ ୫୦ ହଜାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇପାରେ। ଆନ୍ନାବେଲଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ସେ ୨୦ ବର୍ଷ ଧରି କୁକୁଡ଼ା ପାଳୁଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି।

Comments are closed.