ଦେଶରେ ୨୪ ଲକ୍ଷ ପାର ହେଲା ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ ଘଂଟା ମଧ୍ୟରେ ୬୪,୫୫୩ ନୂଆ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ୧୦୦୭ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପୁଣି ୬୪,୫୫୩ ନୂତନ ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି। ଏହା ହେଉଛି ସପ୍ତମ ଦିନ ଯେତେବେଳେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ପୁଣି ୬୦,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ନୂତନ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି। ଏଥି ସହିତ ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୪ ଲକ୍ଷ ୬୧ ହଜାରରେ ପହଞ୍ଚିଛି। କିନ୍ତୁ ଭଲ କଥା ହେଉଛି ସଂକ୍ରମଣରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୭.୫ ନିୟୁତରୁ ଅଧିକ ହୋଇଛି ଏବଂ ପରୀକ୍ଷଣ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଅପଡେଟ୍ ହୋଇଥିବା ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରେକର୍ଡ ୧୦୦୭ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୪୮,୦୪୦ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଦେଶରେ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ୨୪,୬୧,୧୯୦ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୬,୬୧,୫୯୫ ଲୋକ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ୧୭,୫୧,୫୫୫ ଲୋକ ଏହି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଛନ୍ତି। ସମୁଦାୟ ସଂକ୍ରମଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଦେଶୀ ନାଗରିକମାନେ ମଧ୍ୟ ଜଡିତ ଅଛନ୍ତି। ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ସୁସ୍ଥ ହାର ୭୧.୧୭ ପ୍ରତିଶତକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବାବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ହାର ୧.୯୫ ପ୍ରତିଶତକୁ ଖସି ଆସିଛି। ଏଥି ସହିତ ୨୬.୮୮ ପ୍ରତିଶତ ରୋଗୀ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି।

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ କାଉନସିଲ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ୍ ରିସର୍ଚ୍ଚ (ଆଇସିଏମ୍ଆର୍) ଦ୍ବାରା ପ୍ରକାଶିତ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ୧୩ ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୨୦ ସୁଦ୍ଧା ସାରା ଦେଶରେ କରୋନା ପାଇଁ ୨,୭୬,୯୪,୪୧୬ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଗୁରୁବାର ଦିନ ୮,୪୮,୭୨୮ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହାକି ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ସର୍ବାଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା |

Comments are closed.