ଘରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏହି ଗଛ, ଦୂର ହେବ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା

ଉଦ୍ଭିଦ କେବଳ ଆମ ଚାରିପାଖର ପରିବେଶକୁ ନୁହେଁ ବରଂ ଆମର ପୁରା ଜୀବନ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ। ଏହା ଆମର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା, ଘରର ସକରାତ୍ମକ-ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି, ଏପରିକି ସମ୍ପର୍କକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ସେଥିପାଇଁ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଉଦ୍ଭିଦକୁ ବିଶେଷ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି। ଏପରି ୨ ଟି ବିଶେଷ ଉଦ୍ଭିଦ ଅଛି, ଯାହାକୁ ଘରେ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ଧନ ବର୍ଷା ହୋଇଥାଏ। ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ପାଇଁ ଏହି ଉଦ୍ଭିଦ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ। ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଉଦ୍ଭିଦ ବିଷୟରେ।
ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ୍ :

ଟଙ୍କା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହାକୁ ଏତେ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଯେ ଏହାର ନାମ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ରଖାଯାଇଛି। ଏହି ଉଦ୍ଭିଦ ଧନକୁ ଚୁମ୍ବକ ପରି ଆକର୍ଷିତ କରିଥାଏ। ଏହାକୁ ଘରେ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଥାଏ। ଏହି ଉଦ୍ଭିଦକୁ ଘର ଭିତରେ କିମ୍ବା ବାହାରେ ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଲଗାଇ ପାରିବେ। ଏହାକୁ ପୂର୍ବ ଏବଂ ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ଲଗାଇବେ ନାହିଁ। ସର୍ବୋତ୍ତମ ଫଳାଫଳ ପାଇଁ ଏହାକୁ ଭୂମିରେ ଲଗାନ୍ତୁ।

ଅଶୋକ ଗଛ :

ଅଶୋକ ଗଛକୁ ବହୁତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହି ଗଛ ପରିବାରରେ ସୁଖ-ସମୃଦ୍ଧି ଆଣିଥାଏ। ଏହି ଗଛ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ଅଶୋକ ଗଛ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିକୁ ଦୂର କରିଥାଏ, ଯାହା ଘରର ସମସ୍ତ ଦୁଃଖ ଦୂର କରିଥାଏ। ଏହାକୁ ଲଗାଇବା ବେଳେ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ ଯେ ଏହାର ଉଚ୍ଚତା ଯେପରି ଆପଣଙ୍କ ଘରଠାରୁ ଅଧିକ ହେବ ନାହିଁ। ଗଛର ଛାଇ ଘରେ ପଡ଼ିବା ଭଲ ନୁହେଁ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ, ବ୍ୟବସାୟରେ ଦ୍ରୁତ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ, ଅଶୋକ ଗଛକୁ ଏକ ନାଲି କପଡ଼ାରେ ବାନ୍ଧି ଆପଣ ନିଜ ବ୍ୟବସାୟ ଚଳାଉଥିବା ସ୍ଥାନରେ ରଖନ୍ତୁ।

Comments are closed.