ଧନ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ପାଇଁ ଘରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏହି ଉଦ୍ଭିଦ

କିଛି ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ଘରେ ଗଛ ଏବଂ ଉଦ୍ଭିଦ ଲଗାଇବା ଏକ ଫ୍ୟାଶନ୍ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଉଥିଲା | କିନ୍ତୁ କରୋନା ଯୁଗରେ ଏହା ଏକ ବଡ଼ ଆବଶ୍ୟକତା ପାଲଟିଛି | ଏହି କାରଣରୁ, ଲୋକମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ନିଜ ଘରେ ବୃକ୍ଷ ରୋପଣ କରିବାକୁ ଆଗ୍ରହ ଦେଖାଉଛନ୍ତି | କେହି କେହି ଘରେ ଫୁଲ ଗଛ ଲଗାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ଘରେ ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ଥିବା ଉଦ୍ଭିଦ ରଖିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ତେବେ କେହି ଘରେ ଏପରି ବୃକ୍ଷ ରୋପଣ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଯାହା ଘରେ ଧାର୍ମିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥାଏ| କିନ୍ତୁ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ କିଛି ଏପରି ଉଦ୍ଭିଦ ରହିଛନ୍ତି ଯାହା ଘରେ ସମୃଦ୍ଧତା ଏବଂ ସୁଖ ଆଣିବା ଦିଗରେ ଶୁଭ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ |ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଉଦ୍ଭିଦଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ।

ହଳଦୀ ଗଛ
ଘରେ ହଳଦୀ ଗଛ ଲଗାଇବା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଗୁଣ ସହିତ ଏହା ମଧ୍ୟ ଚମତ୍କାରୀ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ | ଏହାକୁ ଘରେ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆଶୀର୍ବାଦ ଆସେ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ | ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ପୂଜା କରିବା ସମସ୍ତ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରେ |

ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦ

ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦକୁ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ରୂପ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | କୁହାଯାଏ ଯେ ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ | ଏହା ସହିତ ଘରେ ସୁଖ, ସମୃଦ୍ଧତା ଏବଂ ଆଶୀର୍ବାଦ ଆସେ |

ଶାମି ଉଦ୍ଭିଦ

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଶାମି ଉଦ୍ଭିଦକୁ ଲକି ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ଉଦ୍ଭିଦକୁ ଘରେ ଲଗାଇଲେ ଘରେ ଖାଦ୍ୟ ଶସ୍ୟର ଅଭାବ ରହେନାହିଁ | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଶାମି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ତଳେ ଏକ ସୋରିଷ ତେଲ ଦୀପ ଜାଳିବା ଦ୍ୱାରା ଶନି ଦୋଷ ଶେଷ ହୁଏ |

ମନି ପ୍ଲାଂଟ କିମ୍ବା କ୍ରାସୁଲା

ମନି ପ୍ଲାଂଟ କିମ୍ବା କ୍ରାସୁଲା ମଧ୍ୟ ଏକ ଶୁଭ ଉଦ୍ଭିଦ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ମନି ପ୍ଲାଂଟ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ଧନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ। ଏହି ଉଦ୍ଭିଦକୁ ଫାଟକ ଭିତରେ ଲଗାଇବା ଉଚିତ୍ |

ବାଉଁଶ ଉଦ୍ଭିଦ

ଘରେ ବାଉଁଶ ଗଛ ଲଗାଇବା ଶୁଭ ଅଟେ | ଏହା ବିଶ୍ବାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହାକୁ ଐଶାନ୍ୟ କୋଣ କିମ୍ବା ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ଲଗାଇବା ଦ୍ବାରା ଧନ ଲାଭ ହୋଇଥାଏ । ଏହି ଉଦ୍ଭିଦକୁ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧିର ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ବିବେଚନା କରାଯାଏ |

(ମନେରଖନ୍ତୁ: ଏହି ପ୍ରବନ୍ଧରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଏବଂ ତଥ୍ୟ କେବଳ ସାଧାରଣ ଅନୁମାନ ଉପରେ ଆଧାରିତ |ଏହାର ପ୍ରୟୋଗ ପୂର୍ବରୁ ସଂପୃକ୍ତ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହ ପରାମର୍ଶ କରନ୍ତୁ ।)

Comments are closed.