ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ପାଂଚ କୋଟି ଦାନ କରିବେ ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରବଚକ ମୋରାରୀ ବାପୁ

0

ରାମ ମନ୍ଦିରରେ ରାମଲାଲାଙ୍କ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଜୋରଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି। ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଅଗଷ୍ଟ ୫ରେ ଏହାର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରାଯିବ । ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ରାଷ୍ଟ୍ରିୟ ସ୍ବୟଂସେବକ ସଂଗଠନର ମୁଖ୍ୟ ମୋହନ ଭଗବତ, ଏଲ.କେ ଆଡଭାନୀଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ନେତାନାନେ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ହେବେ।

ରାମଲାଲା ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବର୍ଣ୍ଣନାକାରୀ ମୋରାରି ବାପୁ ପାଞ୍ଚ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦାନ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାମଲାଲା ମନ୍ଦିର ପାଇଁ ଦେଶର ସମସ୍ତ ହିନ୍ଦୁଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରାଯିବ।

ଭବନଗରର ତାଲଗଜାରଡା ଠାରେ ରାମ କଥାର ଡିଜିଟାଲ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ସନ୍ଥ ମୋରାରି ବାପୁ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାସପୀଠଠାରୁ ରାମଲାଲା ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ପାଂଚ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ମୋରି ବାପୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଏଠାରେ ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ପାଇଁ ପାଞ୍ଚ କୋଟି ଟଙ୍କା ପଠାଯିବ, ଯାହା ଭଗବାନ ଶ୍ରୀ ରାମଙ୍କ ପାଦତଳେ ତୁଲସିପତ୍ର ଆକାରରେ ଉପସ୍ଥାପିତ ହେବ।

ମୋରାରି ବାପୁ ରାମ କଥାର ପାଠ କରିବାବେଳେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚିତ୍ରକୋଟ ଧାମ ତାଲଗଜରାଡାଠାରେ ଅବସ୍ଥିତ ଆମ ଆଶ୍ରମ ପକ୍ଷରୁ ରାମଙ୍କ ଜନ୍ମଭୂମି ପାଇଁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦିଆଯିବ। ଏଥିସହ ଯିଏ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀ ରାମଙ୍କ ଭକ୍ତ ଏବଂ ରାମଲାଲା ମନ୍ଦିର ପାଇଁ ଦାନ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତାଙ୍କ ତରଫରୁ ପାଞ୍ଚ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦାନ କରାଯିବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.