ଜାଣନ୍ତୁ ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ କେଉଁଠାରେ ରହିବା ଉଚିତ ଆପଣଙ୍କ ଶେଯ

0

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଦିଗଗୁଡିକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିବେଚନା କରାଯାଇଛି | କୁହାଯାଏ ଯେ ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗ ଭୂମି ଆକାରରେ ଉଚ୍ଚ ହେବା ଉଚିତ୍ | ଶଯ୍ୟା କିମ୍ବା ଶୋଇବା ଶଯ୍ୟା ଘରେ ଏପରି ଏକ ସ୍ଥାନରେ ରହିବା ଉଚିତ ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଦିନର ଥକ୍କାକୁ ଦୂର କରିପାରିବ ଏବଂ ସେ ସକାଳେ ଉଠିବା ସମୟରେ ଏକ ନୂତନ ଶକ୍ତି ଅନୁଭବ କରିବା ଉଚିତ୍ |

ସୁଖମୟ ଜୀବନଯାପନ କରିବାକୁ, ଶୋଇବା ଶଯ୍ୟା ଠିକ୍ ସ୍ଥାନରେ ରହିବା ଜରୁରୀ | ଏହା ସହିତ, ସିଟ୍ ଏବଂ ଗଦା ଇତ୍ୟାଦି ରଙ୍ଗର ସଠିକତା ମଧ୍ୟ ସମାନ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | ଏସବୁ କରିବାରେ ବିଫଳତା, ବିବାଦ, ଚାପ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଳି ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ | ବାସ୍ତୁରେ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଅଗ୍ନିଦେବ ଘରର ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରୁହନ୍ତି |

ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି କବାଟ ଆଗରେ ଏକ ଶଯ୍ୟା ଅଛି, ତେବେ ଏହା ଭାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ସୃଷ୍ଟି କରେ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ। ଏହି କାରଣରୁ ଘରେ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା, ମାନସିକ ଚାପ ଏବଂ ଶରୀରରେ ରୋଗ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, କବାଟ ଆଡ଼କୁ ପାଦ କରି ଶୋଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ |

ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଖଟ ଆଗରେ କୌଣସି ଦର୍ପଣ କିମ୍ବା ଡ୍ରେସିଂ ଟେବୁଲ୍ ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ କୁହାଯାଏ ଯେ ଶୋଇବା ସମୟରେ ନିଜର ଛାୟା ଦେଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଏପରି କରିବା ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ସମ୍ପର୍କକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ | ଅନେକ ପ୍ରକାରର ରୋଗ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିଥାଏ |

କୋଠରୀରେ ଲୁହାର ଖଟ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ, ସର୍ବଦା କାଠ ଖଟ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ | କାଠ ଆସବାବପତ୍ର ବାସ୍ତୁରେ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଶଯ୍ୟାର ଉଚ୍ଚତା ଅଧିକ କିମ୍ବା ଅଧିକ କମ୍ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଶଯ୍ୟା ଆରାମଦାୟକ ହେବା ଉଚିତ୍।

ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ବିଛଣାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ସଫା କରନ୍ତୁ, ତକିଆ ଏବଂ ବେଡ୍ ସିଟ୍ ସବୁ ସଫା ହେବା ଉଚିତ୍, ଯଦି ନଥାଏ, ତେବେ ଶଯ୍ୟା ବାସ୍ତୁ ଦୋଷର କାରଣ ହୋଇଥାଏ | ଯଦି ତୁମର ଶଯ୍ୟା ବଡ ଅର୍ଥାତ୍ ଡବଲ ବେଡ, ତେବେ ତା ଉପରେ ଏକ ପ୍ରକାର ଗଦା ରଖନ୍ତୁ ନାକି ଦୁଇ ପ୍ରକାର ଗଦା|

Leave A Reply

Your email address will not be published.