ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ ନିଶ୍ଚିତ ରଖନ୍ତୁ ଏହି ଜିନିଷ, ବଢିବ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା

ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗକୁ ଯମଙ୍କ ଦିଗ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯମ ଏହି ଦିଗରେ ରୁହନ୍ତି | ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଏହି ଦିଗ ପୂର୍ବପୁରୁଷଙ୍କ ଦିଗ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା | ଏହା ଏକ ବିଶ୍ୱାସ ଯେ ଏହି ଦିଗ ପାଇଁ କିଛି ବିଶେଷ ନିୟମ ଅନୁସରଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ, ନଚେତ୍ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ରହିପାରେ |

ଯେପରି କିଛି ଜିନିଷକୁ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଦିଗରେ ରଖିବା କଠୋର ଭାବେ ନିଷେଧ, ଠିକ୍ ସେହିପରି ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ ଏହା ବିଶ୍ବାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯଦି ତୁମେ କିଛି ଜିନିଷକୁ ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ ରଖିବ, ତେବେ ତୁମର ଘରର ବାସ୍ତୁ ସର୍ବଦା ଭଲ ରହିବ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଆସିବ | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ଫିନିକ୍ସ ପକ୍ଷୀର ଛବି

ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଘରେ କିଛି ଚିତ୍ର ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ଫିନିକ୍ସ ପକ୍ଷୀର ଚିତ୍ର | ଏହି ଚିତ୍ରକୁ ଘରେ ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ଘରକୁ ସମୃଦ୍ଧତା ଆଣିଥାଏ |ଯଦି ଆମେ ଏହାର ସଠିକ୍ ଦିଗ ବିଷୟରେ କହିବା, ତେବେ ଏହି ଚିତ୍ରକୁ ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ ରଖିବା ଆପଣଙ୍କ ଘରୁ ସମସ୍ତ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିକୁ ଦୂର କରିଥାଏ ଏବଂ ଏହି ଚିତ୍ର ସକରାତ୍ମକତାକୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଥାଏ | ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଚିତ୍ରକୁ ଲିଭିଙ୍ଗ୍ ରୁମରେ ରଖନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅଧିକ ଶୁଭ ହେବ |

ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ ଝାଡୁ

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଝାଡୁକୁ ସବୁବେଳେ ସଠିକ୍ ଦିଗରେ ଏବଂ ସଠିକ୍ ଉପାୟରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ। ଯଦି ଆମେ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବିଶ୍ବାସ କରୁ, ତେବେ ଝାଡୁ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ରୂପ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହି କାରଣରୁ ତୁମେ କଦାପି ଗୋଟିଏ ଝାଡୁକୁ ଅପମାନ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଝାଡୁର ବାସ୍ତୁ ଦିଗ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଏହାକୁ ଘରର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଅନ୍ୟ ପଟେ, ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ ରଖନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ସମୃଦ୍ଧତା ଆସିବ |

ଜେଡ ପ୍ଳାଣ୍ଟ

ଯଦି ଆପଣ ଟଙ୍କା ଲାଭ ପାଇଁ ଘରେ ଜେଡ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଲଗାନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଦିଗ ଦକ୍ଷିଣ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ବାସ୍ତୁ ରେ ଜେଡ ପ୍ଲାଣ୍ଟକୁ ତୁମର ହଲର ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ ଦିଗରେ କିମ୍ବା ଧନ ଲାଭ ପାଇଁ ଡ୍ରଇଂ ରୁମ୍ରେ ରଖିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି | ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ଦିଗ ଶୁକ୍ର ଗ୍ରହର ଦିଗ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ଏହି ଦିଗରେ ଜେଡ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଲଗାଇଲେ ସମୃଦ୍ଧତା ରହିଥାଏ |

ଖଟର ମୁଣ୍ଡକୁ ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ

ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଆପଣ ଖଟର ମୁଣ୍ଡକୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଡକୁ ରଖନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଶୋଇବା ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଦିଗଗୁଡିକ ପୂର୍ବ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ସେଥିପାଇଁ ଯେତେବେଳେ ବି ଆପଣ ବିଛଣା ରଖନ୍ତି, ଏହାର ଦିଗ ଏପରି ହେବା ଉଚିତ ଯେ ଶୋଇବା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଦକ୍ଷିଣ ଆଡକୁ ଏବଂ ପାଦ ଉତ୍ତର ଆଡକୁ ରହିବା ଉଚିତ | ଶଯ୍ୟାର ମୁଣ୍ଡକୁ ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗକୁ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଭଲ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆସେ ଏବଂ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଭଲ ନିଦ ପାଆନ୍ତି |

ମୂଲ୍ୟବାନ ସାମଗ୍ରୀ ଏବଂ ଅଳଙ୍କାର

ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଆପଣ ମୂଲ୍ୟବାନ ସାମଗ୍ରୀ ଏବଂ ଅଳଙ୍କାରକୁ ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ ରଖନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ କେବେବି ଟଙ୍କା ଅଭାବ ହୁଏ ନାହିଁ | ଅଳଙ୍କାର, ଟଙ୍କା ବାକ୍ସ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାଗଜପତ୍ର ଭଳି ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷଗୁଡିକ ମୁଖ୍ୟତଃ ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ପଶ୍ଚିମ କୋଣରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ | ଏହି ଦିଗରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଯେକୌଣସି ମୂଲ୍ୟବାନ ବସ୍ତୁ ବହୁଗୁଣ ବଢାଇଥାଏ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ସମୃଦ୍ଧିର ସଙ୍କେତ ଅଟେ |

Comments are closed.