ଦେଶରେ ୧ ଲକ୍ଷ ୨୦ ହଜାର ଟପିଲା କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା

0

ହ୍ରାସ ପରେ ଗତ ଦୁଇ ଦିନ ହେଲା ଦେଶରେ ଦୈନିକ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ବୁଧବାର ତୁଳନାରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ କୋଭିଡ -୧୯ ର ନୂଆ ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ବୁଧବାର, ଯେଉଁଠାରେ ୪୩,୮୯୩ ନୂତନ ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲା। ଏଥି ସହିତ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୪୯,୮୮୧ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦେଶରେ କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହେଉଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୭୩ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ହୋଇଛି। ଏହି ଭାଇରସ ଯୋଗୁଁ ୫୧୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଏଥି ସହିତ, କୋଭିଡ -୧୯ କାରଣରୁ ଦେଶରେ ୧,୨୯,୫୨୭ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୪୯,୮୮୧ ଟି ନୂଆ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ୫୧୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। କୋଭିଡ -୧୯ ଯୋଗୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶରେ ୮୦,୪୦,୨୦୩ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି।


ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ଏବେ ବି ଦେଶର ସର୍ବାଧିକ କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ରିପୋର୍ଟ କରାଯାଇଛି। ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବରେ ପ୍ରତି ୧୦ ଲକ୍ଷରେ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ୫,୫୫୨ ରହୁଥିବା ବେଳେ ଭାରତରେ ପ୍ରତି ୧୦ ଲକ୍ଷରେ ସଂକ୍ରମଣ ୫,୭୯୦ ରହୁଛି। ସେହିପରି ଭାରତରେ ପ୍ରତି ୧୦ ଲକ୍ଷରେ ୮୭ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେଉଥିବାବେଳେ ବିଶ୍ବରେ ୧୪୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହେଉଛି। ଦେଶରେ କୋଭିଡ୍‌ ମୃତ୍ୟୁହାର ଏବେ ୧.୫୦ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି। ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ଏବେ ୬ ଲକ୍ଷ ୧୦ ହଜାର ୮୦୩ ରହିଛି। ଏହା ମୋଟ୍‌ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲାର ୭.୬୪ ପ୍ରତିଶତ। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଏବଂ କେରଳରେ ଆରୋଗ୍ୟଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ରହୁଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.