ଫିଲ୍ମ ‘ଇନ୍ଦ୍ରା ଦ ଟାଇଗର’ ରୁ ହିଟ୍ ହୋଇଥିଲେ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ, ମାତ୍ର ୩୧ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଚାଲିଯାଇଥିଲା ତାଙ୍କ ଜୀବନ

୨୦୦୨ ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ଫିଲ୍ମ ଇନ୍ଦ୍ରା ଦ ଟାଇଗର ଆପଣଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚୟ ମନେ ଥିବ | ଏଥିରେ ସୁପରଷ୍ଟାର ଚିରଞ୍ଜୀବୀ, ସୋନାଲି ବେନ୍ଦ୍ରେ ଏବଂ ଆରତୀ ଅଗ୍ରୱାଲ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗାୟକ ଏସ୍। ପି ବାଲାସୁବ୍ରମଣ୍ୟମ୍ ମଧ୍ୟ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଏକ ଛୋଟ କ୍ୟାମିଓ କରିଥିଲେ | ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଏକ ବ୍ଲକବଷ୍ଟର ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିଲା |

ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଆରତୀ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ଭୂମିକା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଥିଲା | ଭୂମିକା ଅପେକ୍ଷା ଆରତୀଙ୍କ ଜୀବନ ଅଧିକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ହୋଇଛି | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଯେ ୧୬ ବର୍ଷ ବୟସରୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରୁଥିବା ଆରତୀ ୩୧ ବର୍ଷ ବୟସରେ କିପରି ଜୀବନ ହରାଇଲେ | ଆରତୀ ତାଙ୍କ କ୍ଷୁଦ୍ର କ୍ୟାରିଅରରେ ଚିରଞ୍ଜୀବୀ, ନାଗାର୍ଜୁନ, ମହେଶ ବାବୁ, ରବି ତେଜା, ଜୁନିୟର ଏନଟିଆର, ପ୍ରଭାସଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ କଳାକାରଙ୍କ ସହ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି | ସେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ୨୫ ଟି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି |

ଆରତୀ ମାର୍ଚ୍ଚ ୫, ୧୯୮୪ ରେ ନ୍ୟୁ ଜର୍ସିରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଆରତୀଙ୍କୁ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସୁନୀଲ ଶେଟ୍ଟୀ ଦେଖିଥିଲେ। ସେ ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ୧୪ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା | ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଭିନେତା ସୁନୀଲ ଶେଟ୍ଟୀ ତାଙ୍କୁ ମଞ୍ଚରେ ନାଚିବାକୁ ଡାକିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ନୃତ୍ୟ ଦେଖି ସୁନୀଲ ଶେଟ୍ଟୀ ଆରତୀଙ୍କୁ ବଲିଉଡରେ କାମ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ। ଆରତୀ ୧୬ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଫିଲ୍ମ ‘ପାଗଲପାନ’ ଏବଂ ଫିଲ୍ମ ‘ନୁଭଭୁ ନାକୁ ନାଚାଭ’ ସହିତ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ।

ଆରତୀ ମୋଟାପଣରେ ଶିକାର ଥିଲେ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁର ଏକ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ସେ ଲିପୋସକ୍ସନ୍ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଇଥିଲେ। ଏହି ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କ ଶରୀରରୁ ଅତିରିକ୍ତ ଚର୍ବି ବାହାର କରାଯାଇଥିଲା | ଯେହେତୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଚାହିଦା ଅନୁଯାୟୀ, ସେକ୍ସି ଦେଖାଯିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଫ୍ୟାଟ କମାଇବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା |

ଯେତେବେଳେ ସେ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପାଇଁ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଜଣେ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ନକରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ କଥା ଶୁଣିଲେ ନାହିଁ। ଏହି ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପରେ ତାଙ୍କୁ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ନ୍ୟୁ ଜର୍ସିର ଏକ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଆରତୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା।

ଆରତୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଏହା ଜଣାପଡିଲା ଯେ ସେ ମେଦବହୁଳତା ଏବଂ ଫୁସଫୁସ ରୋଗ ସହ ଲଢ଼ୁଥିଲେ, ଯାହା ପାଇଁ ସେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ସେ ହୃଦଘାତରେ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଯାହାପରେ ତାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଯାଇପାରିନଥିଲା ।

ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ଆରତୀ ମଧ୍ୟ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ। ସେ ୨୧ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଏହା କରିଥିଲେ | ଏହି ଆତ୍ମହତ୍ୟାର କାରଣ ହେଉଛି ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକ ତରୁଣଙ୍କ ସହ ଆରତୀଙ୍କ ବ୍ରେକଅପ୍କୁ ଦର୍ଶାଯାଇଥିଲା । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେ ୨୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ୨୫ ବର୍ଷ ବୟସରେ ତାଙ୍କର ଛାଡପତ୍ର ହୋଇଥିଲା।

Comments are closed.