ଯଦି ଘରର ବାଲକୋନି କିମ୍ବା ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଦେଖାଯାଏ ଏହି ପକ୍ଷୀ, ତେବେ ବୁଝିଯାଆନ୍ତୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଆପଣଙ୍କ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଦିନ

ଜୀବନରେ ଉଭୟ ଭଲ ଏବଂ ଖରାପ ସମୟ ରହିଥାଏ | ଭଲ ଏବଂ ଖରାପ ସମୟର ଆଗମନ ପୂର୍ବରୁ ଏହା ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ ସଙ୍କେତ ଦେଇଥାଏ | ଧର୍ମ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଏବଂ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ବ୍ୟତୀତ ଶକୁନ୍ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଏହିପରି ଶୁଭ ଏବଂ ଅଶୁଭ ସଙ୍କେତ ର ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି। ଆଜି ଆମେ ଏପରି କିଛି ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ବିଷୟରେ ଜଣାଇବୁ ଯାହା ଆମକୁ ଜୀବନର ସାଧାରଣ ଘଟଣା ପରି ଦେଖାଯାଏ କିନ୍ତୁ ଏହି ଚିହ୍ନଗୁଡ଼ିକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଦିନର ଆରମ୍ଭକୁ ସୂଚିତ କରେ |

ଘରେ ଘରଚଟିଆଙ୍କ ଆଗମନ: ଘରେ ଘରଚଟିଆଙ୍କ ଆଗମନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଯଦି ଘରଚଟିଆମାନେ ସକାଳୁ ଆପଣଙ୍କ ଘରର ବାଲକୋନି କିମ୍ବା ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଆସିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଏକ ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଅଟେ | ଏହି ଘଟଣାଟି ଦର୍ଶାଏ ଯେ ତୁମର ଭଲ ସମୟ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ସୁଖ, ସଫଳତା ଏବଂ ଧନ ଆସିବାକୁ ଯାଉଛି |

ଘରର ଦ୍ୱାରରେ ଗାଇର ଆଗମନ: ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଗାଇକୁ ପୂଜାପାଠ କରାଯାଏ ଏବଂ ଗାଇର କ୍ଷୀର, ଗୋବର ଇତ୍ୟାଦିକୁ ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମାନ୍ୟତା ଦିଆଯାଇଛି। ଯଦି ଗୋଟିଏ ଗାଇ ସକାଳୁ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରକୁ ଆସିବା ଆରମ୍ଭ କରେ କିମ୍ବା ଗୋବର ପରେ ଛାଡିଦିଏ, ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଜୀବନରେ ସମୃଦ୍ଧିର ସଙ୍କେତ ଅଟେ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଗାଇକୁ ରୁଟି ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ | ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏଥିରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଏବଂ ଶୀଘ୍ର ବହୁତ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି |

ପୂଜା ନଡ଼ିଆ ଦେଖିବା: ସକାଳେ ପୂଜା ନଡ଼ିଆ ଦେଖିବା କିମ୍ବା ମନ୍ଦିରର ଘଣ୍ଟି ଶୁଣିବା ମଧ୍ୟ ଏକ ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଅଟେ | ସେହିଭଳି, ସକାଳେ ଶଙ୍ଖ ଧ୍ୱନି ଶବ୍ଦ ଶୁଣିବା ମଧ୍ୟ ସୂଚାଇଥାଏ ଯେ ତୁମେ ବହୁତ ବଡ଼ ସଫଳତା ପାଇବ | ଏହା ଦର୍ଶାଏ ଯେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଶୀଘ୍ର ତୁମ ପ୍ରତି ଦୟାଳୁ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି |

ପାଣିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ କଳଶ: ସକାଳେ ଘରୁ ବାହାରିବା ମାତ୍ରେ ପାଣିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଏକ ପାତ୍ର ଦେଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହି ଘଟଣା କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବା, ଟଙ୍କା ପାଇବା କିମ୍ବା କୌଣସି ଶୁଭ ଘଟଣାକୁ ଦର୍ଶାଇ ।

Comments are closed.