ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ମନ୍ଥର କରିବା ପାଇଁ ଡାଏଟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରନ୍ତୁ ଏହିସବୁ ଫଳ ଏବଂ ପନିପରିବା

ଚାପ ଆମର ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନର ଏକ ଅଂଶ | ଆମେ କେଉଁ ବୃତ୍ତିରେ ଥାଉ ନା କାହିଁକି, ଆମେ ପ୍ରତିଦିନ ଚାପ ସହିତ ମୁକାବିଲା କରୁଛୁ | ଚାପ ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବାରେ ଏବଂ ଆମକୁ ଅନ୍ୟ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ | ଚାପ ବ୍ୟତୀତ, ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ ଯାହା ଖାଦ୍ୟ ଦ୍ରବ୍ୟରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ ଯାହାକୁ ଆମେ ପ୍ରତିଦିନ ଖାଇଥାଉ, ମୁଖ୍ୟତଃ ପ୍ୟାକେଜ୍ ହୋଇଥିବା ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଆମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରତିକୂଳ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ ଏବଂ ଆମକୁ ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଜନିତ କରିଥାଏ | ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଏକ ପ୍ରାକୃତିକ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଏବଂ ଏହାକୁ ଅଟକାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଖାଦ୍ୟାଭ୍ୟାସରେ କିଛି ବିଶେଷ ଜିନିଷ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରି ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ମନ୍ତ୍ର କରାଯାଇପାରିବ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଖାଦ୍ୟ ଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ।

ବନ୍ଧାକୋବି: ବନ୍ଧାକୋବି, ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପନିପରିବା ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଏହା ଇଣ୍ଡୋଲ୍ -୩-କାର୍ବିନୋଲରେ ଭରପୂର ଅଟେ ଯାହା ଶରୀରରେ ଇଷ୍ଟ୍ରୋଜେନ୍ ପ୍ରାଧାନ୍ୟକୁ ସୁଧାରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ଏବଂ ଆଣ୍ଟି-ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ କ୍ଷମତାକୁ ନେଇ ଗଠିତ |

ଗାଜର: ଏହି ଭେଜିଗୁଡ଼ିକ ପୋଷଣର ଏକ ଶକ୍ତି ଗୃହ | ଗାଜର କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ଏବଂ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ | ଏହା କର୍କଟ ରୋଗର ଆଶଙ୍କା କମ୍ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ |

ଅଙ୍ଗୁର: ଅଙ୍ଗୁର ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ସହିତ ଲୋଡ୍ ହୋଇଛି ଯାହା ଶରୀରର କୋଷଗୁଡ଼ିକରେ ମୁକ୍ତ ରେଡିକାଲ କ୍ଷତି ସହ ଲଢିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ |

ପିଆଜ: ରସୁଣ ପରି ପିଆଜରେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଆଣ୍ଟି-ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ କ୍ଷମତା ଥାଏ | ସେଗୁଡିକ କ୍ୱେରେସିଟିନ୍ ରେ ମଧ୍ୟ ଭରପୂର ଅଟେ ଯାହା ଆଣ୍ଟି-ଇନ୍‌ଫ୍ଲାମେସନ୍ ରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ | ସେମାନେ ରକ୍ତକୁ ପତଳା କରିବା ଏବଂ ଭଲ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ବଢାଇବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି |

ଟମାଟୋ: ଟମାଟୋ ଲାଇକୋପିନ୍ ସହିତ ଭରପୂର – ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ – ଯାହା ମସ୍ତିଷ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ରକ୍ଷା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ଏବଂ ଏହାର କର୍କଟ ବିରୋଧୀ ଏବଂ ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଜନିତ ଗୁଣ ରହିଛି |

ପାଳଙ୍ଗ: ପାଳଙ୍ଗରେ ଲ୍ୟୁଟିନ୍ ଥାଏ ଯାହାର ଆଣ୍ଟି-ଏଜିଙ୍ଗ୍ ଗୁଣ ରହିଛି ଏବଂ ଆଖିର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ | ପାଳଙ୍ଗରେ ଫୋଲିକ୍ ଏସିଡ୍ ମଧ୍ୟ ଥାଏ ଯାହା DNA ମରାମତିରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ | ଏହା ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ମନ୍ଥର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ |

Comments are closed.