ଅମ୍ବାଲା ଏୟାରବେସରେ ଅବତରଣ କଲେ ପାଞ୍ଚଟି ରାଫାଲ ବିମାନ, କରାଗଲା ଓ୍ବାଟର ସାଲ୍ୟୁଟ ସହ ସ୍ବାଗତ

0

ଆଜି ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଶକ୍ତି ଆହୁରି ଦ୍ବିଗୁଣିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଫ୍ରାନ୍ସରୁ ଉଡ଼ାଣ ଭରିବା ପରେ ପାଞ୍ଚଟିଯାକ ରାଫାଲ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ଭାରତୀୟ ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ଏହି ରାଫାଲ ବିମାନଗୁଡ଼ିକ ବୁଧବାର ଦିନ ହରିୟାଣାର ଅମ୍ବାଲା ଏୟାରବେସରେ ଅବତରଣ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଠାରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଓ୍ବାଟର ସାଲ୍ୟୁଟ ସହିତ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ବାୟୁସେନା ମୁଖ୍ୟ ଆର.କେ.ଏସ୍ ଭଦୌରିଆ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଫ୍ରାନ୍ସରୁ ପ୍ରାପ୍ତ ରାଫେଲ ବିମାନର ଏହା ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ପରିବହନ | ଏହି ବିମାନଗୁଡ଼ିକ ମଙ୍ଗଳବାର ଫ୍ରାନ୍ସରୁ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ପରେ ୟୁଏଇରେ ଅଟକି ଯାଇ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଅମ୍ବାଲାରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି।

ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଅମ୍ବାଲା ଏୟାରବେସରେ ଅବତରଣ କରୁଥିବା ରାଫାଲ ବିମାନକୁ ନେଇ ବାୟୁସେନାକୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ସେ ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, ପକ୍ଷୀମାନେ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଅମ୍ବାଲାରେ ଅବତରଣ କରିଛନ୍ତି। ଭାରତରେ ରାଫାଲ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନର ଆଗମନ ଆମର ସାମରିକ ଇତିହାସରେ ଏକ ନୂତନ ଯୁଗର ଆରମ୍ଭ | ଏହି ମଲ୍ଟିରୋଲ୍ ବିମାନ ବାୟୁସେନାର ସାମର୍ଥ୍ୟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବ |”


ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ରାଫେଲଙ୍ଗୁଡ଼ିକର ଟଚ୍ ଡାଉନ୍ ଭିଡିଓ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.